Dalīties:

Lielākā daļa jeb 60% vēlētāju uzskata, ka prezidents Baidens “noteikti” vai “iespējams” būtu jānomaina demokrātu kandidāta amatā pēc viņa neveiksmīgās uzstāšanās 27.jūnija debatēs, liecina “Morning Consult” aptauja. Tāpat 57% no tiem, kas noskatījās debates, sacīja, ka Tramps bija pārāks par Baidenu. No demokrātu vēlētājiem tikai 21% uzskata, ka Baidenu “noteikti nevajadzētu nomainīt”.

Debates, kas notika Atlantā un kuras CNN TV kanālā vēroja vairāk kā 51 miljons amerikāņu, bija vēsturiskas ar to, ka tajās pirmo reizi piedalījās esošais un bijušais prezidents. Abi politiķi debatēja par ekonomiku, imigrāciju, ārpolitiku, abortiem un citiem jautājumiem.

81 gadu vecā Baidena uzstāšanās ir radījusi nopietnas šaubas par to, vai viņš ir garīgi un fiziski spējīgs pildīt prezidenta pienākumus vēl vienu termiņu. Brīžiem prezidents izskatījās apjucis, nevarēja skaidri izrunāt vārdus un pabeigt domu, kā arī sapinās, citējot statistikas datus un tiesību aktus. Tāpat arī vairākas reizes izteica klaji nepatiesus faktus.

Savukārt Tramps salīdzinot ar savu iepriekšējo retoriku, bija diezgan iecietīgs pret daudzajām Baidena kļūmēm. Aptuveni 20 minūtes pēc debašu sākuma Tramps pēc kādas Baidena piezīmes tikai izteica īsu komentu, sakot: “Es tiešām nezinu, ko viņš teica šī teikuma beigās. Es nedomāju, ka arī viņš pats to zina.”

Saskaņā ar vairāku likumdevēju teikto, ir notikušas privātas, teorētiskas diskusijas par Baidena nomaiņu, lai gan šāds lēmums būtu sarežģīts un galu galā jāpieņem pašam prezidentam. Nākamās un pēdējās kandidātu debates notiks septembrī, bet ASV un līdz ar to arī visas Rietumu pasaules nākotni izšķirs vēlētāju balsojums prezidenta vēlēšanās novembrī. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri