Dalīties:

Ziemeļmaķedonijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā uzvar nacionāli konservatīvie spēki

Trešdien, 24. aprīlī, notikušajā valsts prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā ar 41,2 % balsīm uzvarēja konservatīvās partijas pārstāve, juriste un universitātes profesore Gordana Siljanovska-Davkova. Valdošās sociāldemokrātu partijas kandidātu un pašreizējo prezidentu Stevo Pendarovski atbalstīja tikai 19,9 % iedzīvotāju. Tomēr tā kā neviens no kandidātiem nepārsniedza 50% balsu robežu, 8. maijā abi kandidāti piedalīsies vēlēšanu otrajā kārtā. Tajā pašā dienā notiks arī parlamenta vēlēšanas.

Tautas vēlmi gāzt sociālistu valdību pierāda arī tas, ka vēlēšanās piedalījās 49,9% iedzīvotāju, kas ir neparasti augsta vēlētāju aktivitāte salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Minētās pazīmes liecina, ka nacionāli konservatīvajiem spēkiem ir visas iespējas atgūt varu, kuru 2016. gadā pārņēma pašreizējā sociālistu vadītā piecu liberālo partiju koalīcija. “Šis ir jauna laikmeta sākums”, savā uzrunā pēc vēlēšanu pirmās kārtas pārliecinoši sacīja Siljanovska-Davkova.

Rezultāti, protams, priecē, tomēr jāpanāk, lai arī vēlēšanu otrā kārtā nacionāli konservatīvā kandidāte gūst uzvaru, un parlamentā vairākumu iegūst viņas atbalstītā opozīcija. Jūnija sākumā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, un nacionālām partijām daudzviet Eiropā ir iespēja gūt uzvaru.

Dalies ar rakstu:

Komentāri