Dalīties:

ASV Floridas štata gubernators Rons Desantis maija sākumā parakstījis tiesību aktu, kas aizliedz “nozīmīgu vēsturisku notikumu izkropļošanu” un “identitātes politikas” mācīšanu skolotāju sagatavošanas kursos.

Desantis preses konferencē skaidrojis, ka Floridas skolās nenotiks viena viedokļa vai vienas uztveres uzspiešana kā mācību programmas standarts. Skolotājus apmācīs mācību programmās, kurās nebūs iekļauta “daudzveidības, vienlīdzības un iekļaušanas” politika, kā arī sagrozīti vēstures fakti. “Vecāki vēlas sūtīt savus bērnus uz skolu, zinot, ka viņi iegūst izglītību,” gubernators sacīja, “Es nedomāju, ka viņi ir ieinteresēti kādas noteiktas ideoloģijas uzspiešanā”.

Ar jaunpieņemtajiem tiesību aktiem tiek nostiprināts 2022. gadā parakstītais likumprojekts “Brīvība no indoktrinācijas”, kas aizliedz skolās mācīt, ka, piemēram “indivīds savas rases, ādas krāsas, dzimuma vai nacionālās izcelsmes dēļ ir apzināti vai neapzināti rasistisks, seksistisks vai apspiests”. Tas nozīmē, piemēram, ja melnādains cilvēks, tad tas automātiski norādītu, ka viņš ir apspiests. Tāpat likums aizliedz mācīt nepatiesu apgalvojumu, ka “balto privilēģijas” ir dziļi iesakņojušās ASV iestādēs, ar mērķi izplatīt šo uzskatu valsts skolu skolēnu vidū.

Likuma grozījuma mērķis ir izbeigt ideoloģiski vienveidīgu mācīšanu, kas veicina seksuālo un dzimuma identitāšu apšaubīšanu un mainīšanu. Jaunās ideoloģijas vēsmas ir manāmas arī Latvijas jaunajā izglītības saturā un skolās, bet tikai no mūsu aktīvas rīcības un valsts politikas būs atkarīgs, vai visiem skolēniem tiks “indoktrinēta” liberālā mācība vai arī varēs normāli apgūt standarta mācību priekšmetus. Tas, kurš noteiks izglītības saturu, spēs arī noteikt, kāda būs mūsu sabiedrības nākamā paaudze.

Dalies ar rakstu:

Komentāri