Dalīties:

11.maija naktī noslēdzās ikgadējais starptautiskais dziesmu konkurss “Eirovīzija”, kurā pēc astoņu gadu pauzes finālā beidzot iekļuva arī Latvija. Mūsu valsti pārstāvēja Dons ar skaņdarbu “Hollow” un ieguva 16. vietu. Savukārt uzvaru svinēja nebinārs dziedātājs Nemo Metlers no Šveices ar dziesmu “The Code”. 

Eirovīzija Latvijas sabiedrībā tiek vērtēta ļoti pretrunīgi un ne velti. Grūti nepamanīt, ka konkursā pēdējos gados lielāku labvēlību un uzvaras iegūst mūziķi ar netradicionālu orientāciju un izaicinošiem, šokējošiem un pat perversiem priekšnesumiem. Šķiet, ka konkurss ir kļuvis par visatļautības demonstrēšanu, kur tiek radīts “jaunais normālais”. Vai tiešām tās ir Eiropas īstās vērtības un kultūra, kuru gribam popularizēt?

Starp citu, Šveices pārstāvis par uzvarētāju kļuva vienīgi žūrijas balsojuma rezultātā, jo skatītāju balsojumā viņš ieguva tikai 5.vietu. Skatītāju balsojuma uzvarētāji – Horvātija, Izraēla un Ukraina necentās tik ļoti izcelties ar savām “vērtībām”.

Viedokļi dalās arī jautājumā, vai vispār vajadzētu piedalīties konkursā, kur jau iepriekš ir paredzams, ka svarīgākie nosacījumi ir nevis muzikālās dotības un izpildījums, bet gan citas “vērtības”. Bet varbūt ir apsveicami, ka Latvija šajā ziņā var izcelties un parādīt tieši pretējo, kā tas notika šogad.

Ļoti trāpīgi Dona uzvaru Eirovīzijā ir aprakstījis ziņu portāls nra.lv: “Uz vispārēji šausminošā Eirovīzijas karnevāla fona vienkārši un bez specefektiem uzkāpt uz skatuves un kā īstam vīrietim profesionāli nodziedāt savu dziesmu, tiekot finālā un iegūstot 16. vietu, ir ārkārtīgi labs rezultāts. Galvenais – Latvijai nav kauns”.

Novēlu Latvijai arī turpmāk nelīdzināties Eirovīzijas vispārējām tendencēm, bet saglabāt savu stāju un nacionāli konservatīvās vērtības, arī ja tas prasa šajā konkursā vairs nepiedalīties.

Dalies ar rakstu:

Komentāri