Dalīties:

Sidnejas vietējās pašvaldības padome nobalsojusi par vispārēju aizliegumu bibliotēkās ievietot bērnu grāmatas par viendzimuma “ģimenēm”. Jaunais noteikums attieksies uz astoņām pašvaldības pārvaldītajām bibliotēkām.

Bijušā mēra un pašreizējā padomes locekļa Stīva Kristo ierosinātajā grozījumā teikts, ka padomei jāveic “tūlītēja rīcība”, lai atbrīvotos no iepriekšminētajām grāmatām un materiāliem bibliotēkās. Sanāksmes laikā Kristo parādīja grāmatu, par kuru sacīja, ka vecāki ir satraukti, redzot grāmatu “Viendzimuma vecāki” (“Same-Sex Parents”) bibliotēkas bērnu nodaļas plauktā. Grāmatā, kas sākotnēji tika izdota Lielbritānijā un paredzēta bērniem no 5 līdz 7 gadu vecumam, tiek pētīta pieredze, kad ir divas mammas vai divi tēti. 

Politiķis sacīja, ka šī ir “ģimeniska un uz ticību orientēta kopiena”, kura nevēlas, lai bibliotēkās tiktu izplatīta informācija, kas ir pretrunā ar iedzīvotāju pārliecību. Viņaprāt, maziem bērniem nevajadzētu būt pakļautiem viendzimuma propagandai, un ierosinātais grozījums ir “bērnu aizsardzības un drošības labad”.

Intervijā laikrakstam “Guardian Australia” Kristo sacīja, ka priekšlikums nav vērsts pret netradicionālas orientācijas cilvēkiem, bet gan pret grāmatām, kas veicina bērnu seksualizāciju.

Redzams, ka ne tikai pie mums Latvijā tiek izdotas bērnu grāmatiņas, ar mērķi liberalizēt skolas un bērnudārza vecuma bērnus. Šī problēma ir izplatīta daudzviet Rietumu demokrātiskajā pasaulē, tādēļ jāierobežo bērniem neatbilstošas literatūras izplatība viņiem domātajās bibliotēkas grāmatās.

Dalies ar rakstu:

Komentāri