Dalīties:

Jauna dokumentālā filma “Beyond Utopia” (“Aiz Utopijas”) ir stāsts par varonīgu Dienvidkorejas mācītāju, kurš 10 gadu laikā izglābis vairāk nekā tūkstoti cilvēku no Ziemeļkorejas autoritārā režīma. Filma, kuru pat kritiķi dēvē par brīnumu, sniedz ieskatu gan par to, cik nežēlīgi valsts izturas pret saviem iedzīvotājiem Ziemeļkorejā, gan par dzīvībai bīstamiem ceļojumiem, kurus veic pārbēdzēji, cenšoties aizbēgt no savas dzimtenes.

Producente Reičela Koena atzīst, ka “filmēšanas apstākļi bija daudz baisāki, nekā varējām iedomāties, taču bijām gatavi doties un dokumentēt bīstamos ceļojumus”. Dokumentālā filma stāsta par vairākām ģimenēm, kas riskē ar visu, lai izbēgtu no vienas no pasaulē despotiskākajām valstīm. Filmas autori seko līdzi viņu ceļojumiem cauri četrām valstīm ceļā uz brīvību. Jāpiebilst, ka mācītājs Kims ne tikai palīdz cilvēkiem izkļūt no Ziemeļkorejas, bet arī rūpējas par to, lai pārbēdzēji iepazītu Dievu un varētu uzsākt patstāvīgu dzīvi Dienvidkorejā.

Filmas uzņemšana noslēdzās tieši tad, kad sākās pandēmija un tika slēgtas robežas, kas jau tā grūto izkļūšanu no autoritārās valsts padarīja praktiski neiespējamu. Nesen mācītājs Senjuns Kims ar savu komandu atsāka glābšanas darbus, taču jauno likumu un stingrāku drošības pasākumu dēļ glābšanas mēģinājumu izmaksas ir strauji pieaugušas. Ja pirms pandēmijas viena cilvēka izglābšana maksāja aptuveni 3000 ASV dolārus, tad šobrīd izmaksas ir līdz pat 20 000 ASV dolāriem.

Pēc sižeta “Aiz Utopijas” atgādina filmu “Šindlera saraksts”, kurā vācu izcelsmes uzņēmējs Šindlers holokausta laikā no nāves izglāba 1200 ebrejus. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri