Dalīties:

Kā aprīļa beigās vēstīja laikraksts “New York Post”, prezidentam Džo Baidenam šī gada pirmajā ceturksnī ir satriecoši zems uzticības reitings – 38,7%. Šis ir zemākais rādītājs Baidena līdzšinējās prezidentūras laikā, lai gan tas daudz neatšķiras no iepriekšējā ceturkšņa, kad viņš ieguva 39% atbalstu.

Līdz vēlēšanu dienai ir palikuši aptuveni seši mēneši, un Baidens atrodas vājākā pozīcijā nekā jebkurš cits viņa priekšgājējs. Tas varētu vien nozīmēt, ka 81 gadu vecajam Baltā nama saimniekam ir mazas iespējas tikt ievēlētam uz otro termiņu. Iemesls uzticības kritumam, iespējams, ir karš starp Izraēlu un Palestīnu, kā arī nelegālo migrantu skaits pie ASV dienvidu robežas un bažas par inflācijas pieaugumu, norādījusi sabiedriskās domas aģentūra “Gallup”, kas veica aptauju. Ja salīdzinām ar citiem prezidentiem šajā pašā laika posmā, trīs no četriem iepriekšējiem valsts vadītājiem, kuru reitings bija zemāks par 50%, zaudēja savu pārvēlēšanu kārtu, izņemot Obamu.

Šobrīd atbalsts Trampam reģistrēto vēlētāju vidū ir nemainīgs – 49%, savukārt atbalsts Baidenam mazāks, t.i. 43%. Tomēr vēl nav zināms, vai Trampam izdosies pārspēt Baidenu gaidāmajās 2024. gada prezidenta vēlēšanās, jo visu izšķirs vēlētāju izvēles tā saucamajos svārstīgajos štatos. Pašreizējās izredzes Trampam uzvarēt ir lielākas nekā Baidenam saglabāt savu amatu.

Dalies ar rakstu:

Komentāri