Dalīties:

Pagājušajā nedēļā Dubajā, kur parasti ir sauss un karsts klimats un vasarā gaisa temperatūra var pārsniegt +50⁰C, plosījās vētra, kas atnesa rekordlielus nokrišņu daudzumus. Spēcīgas lietusgāzes appludināja dzīvojamos rajonus, automašīnas, aizsprostoja šosejas un prasīja vismaz 21 cilvēka dzīvību visā Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) teritorijā. Tika arī ievērojami traucēti lidojumi no Dubaijas lidostas, kas ir nozīmīgs pasaules mēroga satiksmes mezgls. Uz vairākām dienām tika slēgtas valdības iestādes un skolas. Plūdi, ko izraisīja AAE lielākās lietusgāzes, bija tik intensīvi, ka satelīti tos varēja novērot no kosmosa vēl vairākas dienas pēc tam, kad mākoņi izklīda un nolija pēdējie lietus pilieni.

Dubaijā – valsts visblīvāk apdzīvotākajā pilsētā – nokrišņu gada norma nolija vien nieka 12 stundu laikā, bet tālāk uz austrumiem esošajās teritorijās diennakts laikā nolija pat 2 gadu lietus norma.

Pastāv vairākas versijas, kādēļ vienu no karstākajiem un sausākajiem reģioniem pasaulē skāra spēcīgās lietusgāzes. Daži eksperti skaidro, ka pie vainas ir klimata pārmaiņas, bet citi apgalvo, ka tas saistīts ar mākoņiem, kuri tiek “apstrādāti” ar ķīmiskām vielām, lai izraisītu lietu.

Lai kā arī nebūtu, oficiālie plašsaziņas līdzekļi šo notikumu raksturojuši kā vēsturisku, norādot, ka tas ir lielākais nokrišņu daudzums valstī kopš 1949. gada.

Starp citu, Dubajā ir “vērojams” arī sniegs, tikai ne saistībā ar nokrišņiem, bet mākslīgs, lai radītu īstu ziemas sajūtu. “Ski Dubai” ir pirmā iekštelpu slēpošanas kūrorta vieta Tuvajos Austrumos, kura piedāvā visu gadu ziemas pieredzi ar lielu sniega parku un piecām slēpošanas nogāzēm. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri