Dalīties:

Ukrainu atbalsta arī neitrālās valstis – Zviedrija un Šveice

Šveices prezidents Ignacio Kassis ir paziņojis, ka Šveice lēmusi solidarizēties ar citām Eiropas Savienības valstīm, ieviešot sankcijas pret Krieviju un tādējādi laužot savas neitralitātes tradīcijas. Kā atzina prezidents, tas Šveicei ir liels solis. Pirms nedēļas Šveices valdība vēl vilcinājās un apgalvoja, ka savas sankcijas neieviesīs, tomēr vēlāk savu nostāju mainīja. Sankcijas, ko Šveice ieviesīs, galvenokārt būs “preču un finanšu sankcijas”, bet tās ietvers arī personu un uzņēmumu aktīvu iesaldēšanu. Jāpiebilst, ka Šveicē iedzīvotāji aktīvi protestē pret Krievijas agresiju Ukrainā, un pagājušajā nedēļā ielās izgāja ap 20 000 demonstrantu.
Arī Zviedrija, kura pirmo reizi kopš PSRS iebrukuma Somijā 1939.gadā kādai valstij sūta ieročus un militāro ekipējumu, nolēmusi atbalstīt Ukrainu un nosūtīt 5000 vienreiz izmantojamās prettanku iekārtas, 5000 bruņuvestes, 5000 ķiveres, kā arī 135 000 pārtikas pakas.
Drošības situācija Eiropā ir dramatiski mainījusies, un arī tradicionāli neitrālas valstis apvienojas un iesaistās bruņota konflikta risināšanā.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri