Dalīties:

Jau oktobrī klajā nāks jauna dokumentālā filma “Fame” (“Slava”) par rokmūzikas leģendu Elisu Kūperu (Alice Cooper), kura vēstīs ne tikai par mūziķa vētraino dzīvi, slavu un bagātību, bet arī par atgriešanos pie ticības Dievam. Filmas autori – evaņģēlists Gregs Lorijs sadarbībā ar Kalifornijas Dienvidu baptistu draudzi, vēlas parādīt, kā tiekšanās pēc slavas kādus cilvēkus noved pie traģēdijas, bet citus – pie Jēzus. Filmā tiek atklātas arī citu slavenību dzīves, cenšoties rast atbildi uz jautājumu: “Vai būt slavenam ir augstākais dzīves piepildījums?” 

Kūpers savu solokarjeru uzsāka 1975. gadā un tiek dēvēts par “shock rock” krusttēvu, jo savos koncertos ir izmantojis tādus ekstrēmus šova elementus kā giljotīnu, elektrisko krēslu, žņaudzējčūsku un citus. Lai gan mūziķa tēvs, vectēvs un sievastēvs bija evaņģēlisti un mācītāji, viņš izvēlējās pavisam citu dzīves ceļu. Kūpers aizrāvās ar alkohola un narkotiku lietošanu, līdz izjuka viņa ģimene, un viņš pats bija tuvu sabrukumam. Kādu dienu, kad mūziķis atradās savā istabā un šņauca kokaīnu, viņš paskatījās spogulī un ieraudzīja, ka no viņa acīm tek asinis. “Es nezinu, vai tā bija halucinācija vai īstenība, bet es zināju, ka nomiršu”, atcerējās Kūpers. Tajā brīdī viņš “piesauca Dievu”, un no tā brīža soli pa solim viņa dzīve sāka mainīties, atjaunojās arī viņa ģimene. 

Mūziķis joprojām koncertē un, lai gan Kūpera skatuves priekšnesumi ataino pasaules ļaunuma realitāti, viņa dzīvesveids un liecība palīdz virzīt cilvēkus pretī gaismai. Mūziķis vairs neuzstājas ar dziesmām, kurās tiek propagandēta izlaidība un alkohols. Tāpat Kūpers ir nodibinājis kristīgo dienas centru “Stiprā klints”, kur pusaudži var attīstīt savus talantus mūzikā, mākslā un citās radošās nodarbībās.

 
Dalies ar rakstu:

Komentāri