Dalīties:

Šī gada pavasarī piecu tiesnešu sastāvā notika plašas tiesas sēdes, kurās tika izskatīts viendzimuma pāru un aktīvistu 21 lūgumraksts. To iesniedzēji bija ierosinājuši aizstāt vārdus “vīrietis” un “sieviete” ar vārdu “laulātais” un iekļaut arī viendzimuma savienības tā sauktajā “Īpašajā laulību likumā”, kas pieļauj laulības starp dažādu reliģiju, kastu un valstu pārstāvjiem.

Valdība un reliģiskie līderi stingri iebilda, sakot, ka tikai parlaments var apspriest sociāli tiesisko jautājumu par laulībām un apgalvojot, ka viendzimuma laulību legalizēšana izraisīs sabiedrībā “haosu”.

Līdz ar to oktobra beigās tiesneši atteicās mainīt laulību likumu un legalizēt viendzimuma attiecības, bet tā vietā pieņēma valdības piedāvājumu izveidot komisiju, lai apsvērtu iespēju piešķirt vairāk likumīgu tiesību un priekšrocību viendzimuma pāriem. Aktīvisti un viendzimuma pāri paziņojuši, ka ir vīlušies tiesas spriedumā un turpinās savu kampaņu.

Savukārt Augstākās tiesas Advokātu kolēģijas prezidents Adišs Agarvala žurnālistiem pauda prieku, ka tiesa ir atzinusi, ka tai nav pilnvaru legalizēt viendzimuma savienības. Pirms sprieduma pasludināšanas Agarwala bija sacījis, ka atļaut viendzimuma laulības nebūtu laba ideja, jo tas “neatbilst Indijas valdošajai sistēmai”.

Lai gan lielākajā daļā pasaules nav nekādu viendzimuma pāru savienību, Latvijā koalīcija cenšas “izdzīt cauri” partnerības institūta regulējumu.

Dalies ar rakstu:

Komentāri