Dalīties:

Valdība stūrgalvīgi grib saglabāt sertifikātus skolotājiem

Ministru kabinets, atbildot Tiesībsargam par nepieciešamību izglītības darbiniekiem saglabāt prasību pēc sertifikātiem, norāda, ka svarīgi ir aizsargāt ne tikai sabiedrības veselību, bet arī ekonomiskās intereses. Valdības ieskatā prasība izglītības nozarē strādājošiem pēc sertifikātiem ir ārkārtīgi svarīga, lai varētu noturēt klātienes nodarbības. Ja netiktu saglabāta prasība pēc vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, tad pieaugtu infekcijas risks. Turklāt pilnībā pietiek ar primāro vakcināciju, lai pasargātu sevi no vidēji smagas vai smagas saslimšanas.
Lai arī cik loģiski tas neizklausītos, valdība realitātē ir apmuļķojusi pati sevi ar savu “gudrību”. Tā kā vakcinētie kopumā un īpaši primāri vakcinētie ar populāro vīrusu inficējas biežāk, tad nevakcinēto aizsargāšana no pārējiem ar aizliegumu strādāt izglītības nozarē ir pilnīgi bezjēdzīga. Tāpat vienīgais iemesls, kādēļ pastāv ekonomiskais labums nenoturēt attālinātās mācības ir valdības pašas lēmumi. Ja valdība nepieprasītu sertifikātus un attālinātās mācības, tad arī nebūtu nepieciešams aizsargāt valsts ekonomiskās intereses, saglabājot klātienes mācības.
Realitātē lielākais atbalsts izglītības iestādēm ir ierobežojumu atcelšana: gan testēšanas prasību samazināšana, gan kontaktpersonu pašizolācijas noteikumi un kā pēdējā lielā problēma, kura atrisinās daudz grūtības izglītības sistēmā, ir sertifikātu prasības atcelšana. Lielākā palīdzība izglītības nozarei būtu visu ierobežojumu atcelšana skolās, bet valdība tēlo “gudros” un vaino nevakcinētos.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri