Dalīties:

Neraugoties uz ES solījumu samazināt atkarību no Krievijas enerģijas resursiem, vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Spānijā, Beļģijā un Francijā tieši otrādi, ir pieaudzis Krievijas gāzes imports. Salīdzinot ar 2022. gadu, Spānija un Beļģija ir divas reizes palielinājušas sašķidrinātās dabasgāzes iepirkšanu no Krievijas, savukārt Francija Krievijas gāzes importu palielinājusi par 40%. Šādus datus sniedz Enerģētikas ekonomikas un finanšu analīzes institūta (IEEFA) jaunākais ziņojums.

Kopš sākās Krievijas iebrukums Ukrainā, ASV ir kļuvusi par galveno sašķidrinātās dabasgāzes piegādātāju Eiropas Savienībai, nodrošinot 46% no tās importa. Tikmēr Krievija ir otrais lielākais piegādātājs ar 12%, apsteidzot Kataru, Alžīriju, Norvēģiju un Nigēriju.

Ja par Rietumeiropas valstu gāzes iepirkumiem ASV un Ukraina klusē, tad Ungārija, kas septembra beigās paziņoja, ka ziemas periodā palielinās Krievijas gāzes importu, izraisīja Vašingtonas un Kijevas sašutumu. Šī gada aprīlī tā tika apsūdzēta kara noziegumu sponsorēšanā. “Jābūt pilnīgi aklam, lai neredzētu, kādus noziegumus jūs sponsorējat. Pirkt vairāk gāzes no krieviem nozīmē, ka jūs sniedzat viņiem lielākas iespējas pastiprināt karu”, sacīja Zeļenska padomnieks ekonomikas jautājumos Oļegs Ustenko. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri