Dalīties:

Makrons: “Mēs neesam karā ar Krieviju”. Francijas prezidents aicina nepazemot Putinu.

Pēc ievēlēšanas prezidenta amatā uz otro termiņu Francijas prezidents Emanuels Makrons ir aicinājis nebūt skarbiem pret Krieviju un Putinu, lai viņš varētu saglabāt “savu seju” pēc kara. Makrons paziņojis, ka “mēs tikai palīdzam Ukrainai un neesam karā ar Krieviju”. Realitātē Makrons aicina Krievijā saglabāt pašreizējo varu, atbalstīt turpmāku opozīcijas spēku apspiešanu un nogalināšanu, gaidīt nākamo uzbrukumu Rietumiem, kas tikpat labi var būt Baltijas valstis.
Francijas prezidents atsaucas uz Versaļas mieru pēc Pirmā pasaules kara, kad pie varas nāca Hitlers un aicināja šādu scenāriju neatkārtot Krievijā. Vienīgais jautājums – ko tad mēs cenšamies novērst? Versaļas mieram neizdevās novērst totalitāra līdera nākšanu pie varas, bet šajā gadījumā autoritārais līderis Putins ir jāaptur līdzīgi kā Otrajā pasaules karā nevis jācenšas īslaicīgi nomierināt.
Emanuela Makrona izteikumi ir līdzīgi viņa aicinājumam Ukrainas prezidentam Zeļenskim padoties Krievijai. Neskatoties uz ciešanām, kuras piedzīvo Ukraina, viņš aicina lielvalstīm pašām noteikt mazo valstu (lai gan Ukrainu izmēra ziņā grūti nosaukt par mazu valsti) politisko kārtību un suverenitāti. Ko vēl mēs taisāmies sagaidīt no šī globalizāciju atbalstošā līdera?
Avots: euroactive.com
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri