Dalīties:

Latvijā vispārējs atbalsts iedzīvotājiem nav paredzēts

Laikā, kad manāmi pieaug cenas degvielai, pārtikai, pakalpojumiem un līdz ar to arī paaugstinās inflācija, virkne Eiropas Savienības valstis ir pieņēmušas lēmumu atbalstīt savus iedzīvotājus, samazinot akcīzes nodokli degvielai vai sagatavojot visaptverošu atbalsta pasākumu paketi. Tādas valstis ir Polija, Vācija, Francija, Slovēnija, Īrija un Ungārija.
Tomēr Latvija ir cits stāsts. 28.martā kādā no Latvijas Radio raidījumiem finanšu ministrs Jānis Reirs izteicās, ka vispārējs atbalsts iedzīvotājiem inflācijas seku mazināšanai neesot paredzēts. “Dzīvojam kara apstākļos, un neviena valsts nebūs spējīga nodrošināt pirmskara dzīves līmeni inflācijas dēļ”, teica Reirs.
Tāpat Ministrs sacīja, ka valstij nav iespēju dot atbalstu konkrētām preču grupām, piemēram, degvielai vai pārtikai. Šobrīd svarīgāka prioritāte ir aizsardzības finansējuma palielināšana līdz 2,5% no IKP trīs gadu laikā. Savukārt akcīzes nodokļa samazināšana degvielai nozīmētu par 140 miljoniem eiro mazākus budžeta ienākumus, kuri tad pietrūktu aizsardzībai.
Tomēr Ekonomikas un Labklājības ministrijas strādājot pie atbalsta programmām maznodrošinātajiem iedzīvotājiem un tiekot plānots atbalsts uzņēmumiem, kuri cietīs no Krievijas un Baltkrievijas tirgus zaudēšanas.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri