Dalīties:

Kanādā Albertas provinces premjerministre Daniela Smita no Apvienotās konservatīvās partijas publiski atvainojusies nevakcinētajiem kanādiešiem par piedzīvoto diskrimināciju tā saucamās pandēmijas laikā.

29.oktobrī uzrunājot savus partijas biedrus ikgadējā kongresā un pēc tam arī medijus, viņa sacīja: “Es atvainojos ikvienam, kurš tika pakļauts diskriminācijai, tādēļ, ka nebija potēts. Es atvainojos valsts iestāžu darbiniekiem, kuri tika atlaisti no darba potēšanas statusa dēļ, un aicinu viņus atgriezties darbā, ja vien viņi to gribēs.” Tā ir pirmā reize, kad kāds Kanādas provinces premjers ir atvainojies par nepotēto iedzīvotāju diskrimināciju. Smita arī solījusi izskatīt uzliktos naudas sodus un meklēt iespējas, kā tos atcelt un atmaksāt. Interesanti, ka pēc provinces premjeres vārdiem prioritāte ir mācītāji, kuri tika sodīti par ierobežojumu neievērošanu. Spilgts piemērs tam bija kanādiešu mācītājs Artūrs Pavlovskis, kurš kopš 2020. gada vairākkārt tika arestēts, sodīts ar naudas sodiem un pat ar 50 dienu ilgu ieslodzījumu par lokdaunu neievērošanu un atbalstu Brīvības konvojam. “Tās nav lietas, par kurām jāsaņem naudas sodi un jāierosina kriminālvajāšana,” sacīja Smita. Lai gan Albertas provincē joprojām ir uzņēmumi, kuru darbiniekiem ir obligāti jāvakcinējas, premjere aicinājusi un pat brīdinājusi izbeigt cilvēku šķirošanu un drīzumā noteikt izmaiņas Cilvēktiesību kodeksā, kas izslēgtu jebkādu diskrimināciju.
Jāatzīmē, ka Kanādā bija vieni no visstingrākajiem populārā vīrusa ierobežojumiem pasaulē, tostarp obligāta potēšana, iedzīvotāju arests par lokdaunu neievērošanu, mēnešiem ilgs aizliegums strādāt uzņēmumiem un citi ierobežojumi.

 

Dalies ar rakstu:

Komentāri