Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

Jauns Bila Geitsa projekts.

Šobrīd Bils Geitss ir vairāk zināms kā filantrops, nevis kā Microsoft dibinātājs.
Viņš ir zināms ar savu vēlmi glābt mūs no sevis pašiem.
Tagad viņš, acīmredzot, grib izglābt mūs no saules.

Visa pasaule ir pievērsusi uzmanību viņa centieniem, kas saistīti ar vakcināciju un pilsētu bloķēšanu. Lūk, vēl viens no strīdīgajiem Geitsa plāniem: projekts, kas palīdzēs bloķēt sauli.
Pēc Reuters datiem Hārvarda universitātes ietvaros tiek plānots pārbaudīt pretrunīgu teoriju, ka globālo sasilšanu var apturēt, izsmidzinot atmosfērā daļiņas, kas atstaro saules starus.
Projekts ir viens no strīdīgākajiem tā saucamās ” ģeoinženierijas” kritērijiem – ideja, ka tādu problēmu risināšanai kā klimata izmaiņas var, izmainot milzīgus mūsu ekosistēmas aspektus. Šādā gadījumā tiek paredzēts atstarot saules starus, lai tie nesasniegtu Zemi.
“Šonedēļ Zviedrijas kosmosa korporācija piekrita palīdzēt Hārvardas pētniekiem palaist gaisa balonu netālu no Arktikas pilsētas Kiruna nākamā gada jūnijā. Tas nesīs gondolu ar 600 kg zinātniskā aprīkojuma 20 km (12 jūdzes) augstumā.”
Saskaņā ar augusta atskaiti UK Daily Mail, Hārvardas komandu, kuras projekts ir zināms ar nosaukumu SCoPEx, lielā mērā finansē Geitss. Tas liek aizdomāties par svarīgu jautājumu: “Vai saules aptumsums var glābt Zemi? Bils Geitss vēlas izsmidzināt miljoniem tonnas putekļu stratosfērā, lai apturētu globālo sasilšanu… taču eksperti ir noraizējušies, ka tas var izraisīt katastrofu.”
Šim plānam ir vairākas problēmas un galvenā no tām, ka mēs nezinām, kādas var būt neparedzamas sekas. Savukārt ekologu problēma ir tā, ka tas neatrisinās globālās sasilšanas problēmu tieši tā, kā viņi to grib.

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri