Dalīties:

Jauni Eiropas Savienības tiesību akti paredz – uzņēmumu valdēs jābūt vismaz 40% sieviešu

ES jaunie tiesību akti paredz, ka uzņēmumu valdēs jābūt vismaz 40% sieviešu. Jāatzīmē gan, ka šī direktīva attiecas tikai uz lielajiem uzņēmumiem ar vairāk nekā 250 darbiniekiem, savukārt mazajiem un vidējiem uzņēmumiem šīs prasības jāievēro nebūs.
Jaunā direktīva ne tikai noteiks konkrētus skaitliskus mērķus valdēm, bet arī prasīs uzņēmumiem sniegt atskaites par dzimumu pārstāvību savās valdēs. Mērķu nesasniegšanas gadījumā būs jāsniedz paskaidrojums. Tiks ieviesta “slavas” sistēma ar informāciju par uzņēmumiem, kuri atbilst mērķiem. Tiem, kas neievēros šīs iecelšanas procedūras, paredzētas sankcijas, piemēram naudas sodi.
Tomēr direktīva par sievietēm valdēs ir tikai neliela daļa no EK un likumdevēju dzimumu līdztiesības stratēģijas. Kā norādījusi eiroparlamentāriete Regnere, dzimumu līdzsvaru var panākt tikai tad, ja tiek mainīti arī sociālie ieradumi, izglītība un uzvedība.
Šo varētu nosaukt par piespiedu dzimumu līdztiesības panākšanu ar kvotu sistēmas palīdzību. Izglītība un darba pieredze vairs nav primārais kritērijs, bet gan dzimums. Iespējams ar laiku obligāti būs jāiekļauj arī citi kritēriji, piemēram, rase, seksuāla orientācija vai citi tamlīdzīgi kritēriji piespiedu vienlīdzības panākšanai.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri