Dalīties:

Jau vairāk nekā desmit gadus cilvēki tiek mudināti ēst kukaiņus, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām. Tagad zinātnieki jaunākajos pētījumos apgalvo, ka čūskas ir pārtikas avots, kas samazina CO2 emisijas.

 

Pētījumā, kas nesen tika publicēts zinātniskajā žurnālā “Scientific Reports”, norādīts, ka “pitonu audzēšana varētu sniegt taustāmu labumu ilgtspējībai un pārtikas sistēmu noturībai”.

“Šī ir alternatīva lopkopības sistēma, kas jāuztver nopietni,” saka darba galvenais autors Daniels Natišs. Viņaprāt, nevienai citai līdz šim pētītajai mājlopu sugai nav tādu produktivitātes rādītāju kā pitoniem. Piemēram, pētījumā atklājās, ka pitoni, kas dzīvoja bez barības līdz pat 4,2 mēnešiem, zaudēja vidēji tikai 0,004 % ķermeņa masas dienā, bet atsāka strauji augt, tiklīdz saņēma barību. Tā kā pitoni var iztikt mēnešiem ilgi bez ēdiena, tie piedāvā vērtīgu pārtikas nodrošinājumu pasaulē, kurā valda “globāla pārtikas nenodrošinātība”. Turklāt pitonu fermas kontrolē grauzēju populāciju, kas ir izdevīgi arī cilvēkiem. Darba galvenais autors norādīja, ka pitoni strauji pieauga līdz “kaujamam svaram” jau pirmajā gadā. Tāpat viņš arī apgalvo, ka čūska garšo tāpat kā vistas gaļa, un “ja vien to labi pagatavo, tā ir lieliska.”

Ja līdz šim kukaiņu ēšana klimata pārmaiņu apturēšanai tika uzskatīta par eksotisku iespēju, tad čūsku ēšana ir daudz trakāk. Pašlaik šī ir tikai radikāla ideja, bet jau tagad tradicionālo gaļas lopkopību cenšas ierobežot un kas sekos tālāk?!

Dalies ar rakstu:

Komentāri