Dalīties:

Vēlēšanās, iespējams, nevarēs piedalīties 26 000 iedzīvotāji pasu derīguma termiņa dēļ

Birokrātiskais spiediens un papildus Ukrainas bēgļu pieplūdums radījis apstākļus, ka Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde (PMLP) līdzšinējā darbības ātrumā nav spējusi apkalpot personas dokumentu nomainīt gribētājus. Rezultātā vēl aizvien (jau vairāk nekā pusgadu) ir milzīgas rindas uz PMLP pakalpojumiem un tiek lēsts, ka 1. oktobrī, tas ir uz 14. Saeimas vēlēšanām, vairāk nekā 26 tūkstošiem cilvēku nebūs derīgi dokumenti.
Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons kā risinājumu piedāvā grozījumus likumā, ļaujot balsot ar dokumentiem, kuriem beidzies termiņš. Ministru kabinets ir tiesīgs mainīt personas apliecinošo dokumentu derīguma termiņu dažādu ārkārtēju apstākļu dēļ. Taču nespēja laicīgi sagatavot dokumentus nav ārkārtēja situācija.
Grozījumi likumā paredzētu, ka cilvēkiem, kuriem dokumentu derīguma termiņš beidzies pēc 2020. gada 1. marta, tos varēs izmantot personas identificēšanai, tai skaitā piedalīties 14. Saeimas vēlēšanās, vēl līdz nākamā gada 30. aprīlim. Tiesa gan – ar šādu dokumentu nav iespējams ceļot.
PIevienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri