Dalīties:

Mērija un Džeremijs Koksi no ASV Indiānas štata lūguši Augstāko tiesu pārskatīt lietu par viņu nepilngadīgā dēla, kurš sevi identificēja kā meiteni, izņemšanu no ģimenes. Saskaņā ar Indiānas Ģimenes institūta datiem 2021. gadā Bērnu aprūpes departaments uzsāka izmeklēšanu Koksu ģimenē, jo abi vecāki, uzrunājot savu 16 gadīgo dēlu, nelietoja sieviešu vārdu un vietniekvārdu, kā arī neatbalstīja bērna pašidentifikāciju savas kristīgās ticības dēļ. “Kā tēvs es uzskatu, ka viens no maniem galvenajiem mērķiem ir nodrošināt savu bērnu drošību, bet tas nav iespējams, jo valsts ienāk mūsu mājās un izņem bērnu tikai tādēļ, ka nevaram pēc labākās sirdsapziņas apstiprināt viņa transseksuālisma ideoloģiju”, ar nožēlu atzīst tēvs Džeremijs. Pāris drīkstēja apmeklēt dēlu tikai 2-3 stundas nedēļā, bet visi pārējie kontakti bija ierobežoti.

Ģimene lūdza Indiānas Augstāko tiesu izskatīt viņu lietu, taču tā atteicās un tagad vecāki griezušies ASV Augstākajā tiesā ar pamatojumu, ka “ir ļoti svarīgi, lai Augstākā tiesa labotu šo šausminošo pirmās instances tiesas lēmumu, citādi šīs lietas dēļ ir apdraudētas vecāku tiesības visā ASV.” Koksi arī bažījas, ka valsts var “iejaukties citu viņu nepilngadīgo bērnu aprūpē un aizgādībā”, teikts lūgumrakstā. Paredzams, ka Augstākā tiesa pieņems lēmumu, vai atkārtoti izskatīt lietu līdz šī gada aprīlim. 

Šāda situācija Latvijā vēl šķiet nereāla nākotne, tomēr, valstij arvien vairāk dodoties sociāli liberālā virzienā, bērnu izņemšana no ģimenes vecāku reliģiskās pārliecības dēļ var kļūt par traģisku realitāti.

Dalies ar rakstu:

Komentāri