Dalīties:

Uzmanību birokrātija!

Vakar Ilgtspējīgas attīstības komisijā skatīja jautājumu par administratīvā sloga samazināšanu valsts pārvaldē. Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis skaidroja plānu par administratīvā sloga samazināšanu, kas ietver 25 cilvēku komandu un pieaicinātos ekspertus. Uzdevu jautājumu, vai tas ir jēgpilni algot tik lielu komandu bez reāla mērķa mazināt administratīvo slogu. Gan mans skatījums, gan komisijas vadītājs atzina, ka reāla plāna ierēdņu aparāta samazināšanai nav.
Atbildot uz manu apgalvojumu, ka administratīvajam slogam ir vārds- ierēdnis, Citskovskis informēja par valsts aparāta lielumu: 60 tūkstoši nodarbinātie zem Ministru kabineta (ieskaitot tiesu varu, policistus u.c.), publiskajā pārvaldē ir aptuveni 115 tūkstoši nodarbināti pašvaldībās. Vēl ir dažādas valsts kapitālsabiedrības, uzņēmumi un citas iestādes, tādēļ ir vēl daudz vairāk nodarbinātie.
Iepriekšējā Valsts kancelejas plānā bija plāns samazināt 6% ierēdņu aparātu, kas tika īstenots. Citskovskis norādīja: Ja vēlas samazināt ierēdņu skaitu, tad jāsamazina valsts funkcijas, jo visu laiku pieaug tiesību akti un prasības no valsts.

 

Dalies ar rakstu:

Komentāri