Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Share
Twitter
Dalīties
Dalīties

TRADICIONĀLA ĢIMENE – ATGRIEŠANĀS PSRS LAIKOS?

Latvijas sabiedrībā tik plaši apspriestais tradicionālās ģimenes jēdziens var kļūt par lietu, par ko raksta vēstures grāmatās un rāda tikai muzejos. Vai mēs tiešām to pieļausim? Ģimene, kuru veido viena vīrieša un vienas sievietes savienība kopā ar viņu bērniem, pēc mūsu Ministru prezidenta domām, ir novecojis un mūsdienām neatbilstošs jēdziens. “Izskatīšanai parlamenta komisijās nodotie nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) iesniegtie grozījumi Satversmē par ģimenes jēdzienu ved uz atgriešanos PSRS laikos,” uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) [https://www.apollo.lv/7160520/karins-na-rosinatie-grozijumi-satversme-ved-uz-atgriesanos-padomju-laikos] [https://twitter.com/krisjaniskarins/status/1351928199635206151]. Kariņš uzsver, ka iekļaujošas sabiedrības veidošana ir Latvijas valsts attīstības pamats. Ministru prezidents un viņa pārstāvētā partiju apvienība “Jaunā vienotība” (JV) neatbalsta grozījumus Satversmē, kas iesniegti izskatīšanai Saeimā, jo tie vedot pretējā virzienā – uz atgriešanos PSRS laikos. Ja tradicionālā ģimene ir vēsture, tad kas ir mūsu nākotne? Personas bez dzimuma identitātes vai viendzimuma attiecībās esoši pāri, kas mākslīgā ceļā tikuši pie bērniem, sievietes izmantojot kā bērnu radīšanas mašīnas, vai varbūt ģimenes vispār bez bērniem? Vai mēs, latvieši, to vēlamies un vai tas tiešām vedīs mūsu jau tā nelielo latviešu tautu uz progresu vai gluži pretēji – uz regresu, izvirtību un morāles standartu piespiedu pazemināšanu, izglītojot bērnus par iespēju veikt dzimuma maiņas operācijas jau bērnudārzos un skolās?

Šodien savā Twitter kontā Kariņa kungs paziņojis, ka Latviju un Austrāliju vieno kopīgas vērtības un principi, kas vedīs pie kopīgas cīņas pret dezinformāciju globālajā tīmeklī [https://twitter.com/krisjaniskarins/status/1352213355516350465]. Kas īsti ir šis informācijas izaicinājums, par kuru runā mūsu Ministru prezidents un kāds mums, latviešiem, sakars ar Austrāliju? Austrālija jau vairākus gadus ir gājusi daudzus soļus uz priekšu ģimenes jēdziena pārdefinēšanā, īpaši koncentrējoties uz bērniem un atbalstot dzimumu maiņu pat četrus gadus jauniem bērniem [https://www.standard.co.uk/news/world/child-aged-four-receiving-help-to-undergo-sex-change-in-australia-a3334006.html], kas tik tikko spēj pilnos teikumos paust savas domas, kur nu vēl pieņemt jebkādus lēmumus. Šo dzimumu maiņas politiku plaši kritizēja citas valstis. Pagājušā gada oktobrī no ģimenes Austrālijā tika izņemts 15 gadus vecs pusaudzis, kura vecāki iebilda meitenes vēlmei mainīt savu dzimumu [https://metro.co.uk/2020/11/30/trans-child-taken-into-care-after-parents-refused-to-acknowledge-their-gender-13675749/]. Vai tā ir nākotne, uz kuru tieksimies arī mēs?

Interesanti, ka vēl 2019. gadā mediji Krišjāni Kariņu atainoja kā patiesu ģimenes cilvēku, kam ļoti svarīgas ir viņa attiecības ar sievu un bērniem [https://www.tvnet.lv/6689549/karina-gimenes-laimigu-un-ilgstosu-attiecibu-noslepums]. Šķiet, ka Kariņa kungs iet līdzi laikam un pauž tādas idejas, kuras ir izdevīgas attiecīgajā situācijā valstī un pasaulē. Tieši pēc prezidenta Džo Baidena inaugurācijas ASV, arī Kariņa izteikumi pret tradicionālās ģimenes jēdzienu ir kļuvusi asāki un atklātāki. Kā zināms, jaunais ASV prezidents ir liels netradicionālo orientāciju un visu ar to saistīto cilvēku un uzskatu atbalstītājs, kas ar plašu vērienu centīsies to visu ieviest arī ASV politikā [https://joebiden.com/lgbtq-policy/].

Kas mūs sagaida nākotnē un uz kurieni mūs vēlas vest Latvijas Ministru prezidents? Vai stipra tradicionālā ģimene būs Latvijas pamats arī turpmāk? Vai tiešām tradicionālas ģimenes modeļa saglabāšana un nostiprināšana ir atgriešanās PSRS laikos, vai tomēr tieši otrādi – svešu vērtību uzspiešana liecina par atgriešanos PSRS laikos un totalitārismu. Kas mums būtu jādara? Kā domā tu? Izsaki savas domas, dalies ar rakstu, esi aktīvs!

Share
Tweet
Dalīties
Dalīties
Dalies ar rakstu:
Share
Tweet
Telegram
WhatsApp

Komentāri