Dalīties:

Priesteris Matjē Rafrejs savā Instagram kontā ievietoja īsu video par kārdinājumiem. Tajā viņš skaidroja, ka homoseksualitāte ir “vājums”, kā arī “viens no visiem grēkiem un netikumiem, kas var pastāvēt cilvēkā”.

Par diskriminācijas apkarošanu atbildīgā Francijas ministre Aurore Bergé priestera komentārus raksturoja kā “nepieņemamus”. Viņa arī lūgusi Starpministriju padomi “Cīņai pret rasismu, antisemītismu un naidu pret netradicionālās orientācijas cilvēkiem” ziņot par šo lietu prokuroram, pamatojoties uz Kriminālprocesa kodeksa 40. pantu.

Intervijā katoļu nedēļas izdevumam “Famille Chrétienne” garīdznieks pauda bažas par notikušo: “Uzbrukums tiek vērsts pret kristīgo morāli,” viņš paskaidroja, piebilstot, ka nedara neko vairāk, kā tikai citē Katoļu baznīcas mācību.

Jāpiebilst, ka 2022. gadā notika tiesas prāva pret asociāciju “Renaissance Catholique” par komentāriem 2019. gadā publicētā rakstā, kurā homoseksuāla savienība tika raksturota kā “smags grēks”. Spriedumā tika konstatēts, ka komentāri nekādā veidā nebija diskriminējoši. Tādēļ ir maz ticams, ka arī šoreiz valdības ziņojuma rezultātā tiks pieņemts notiesājošs spriedums. Tomēr ministres Aurore Bergé nesamērīgā reakcija pierāda Francijas varas pārstāvju naidīgumu pret kristīgo morāli. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri