Dalīties:

Paldies Delfi žurnālistam Dāvim Sproģim par objektivitāti! Viņš vērsās pie manis jautājumā par soctīklos klejojošu video, kurā es esot nodēvējis sievietes par nullēm.

Pēc šī raksta publicēšanas, sapratu arī, no kurienes “pūš vējš” un kas taisa ažiotāžu. Tā ir partija Progresīvie(rakstā ir vairāki tieši šīs partijas pārstāvju viedokļi) un citi liberālo vērtību pārstāvji, kas izmanto dažādas metodes, lai diskreditētu kristīgās un ģimenes vērtības. Vēlos pateikt Progresīvajiem un citiem, kas centīsies apmelot un sagrozīt manus vārdus saviem mērķiem, ka vienmēr būs tā, ka gala rezultātā šo negatīvo enerģiju es izmantošu, lai celtu un popularizētu kristīgās un ģimenes vērtības. Es neesmu no tiem, kurus kritika biedē, traucē vai aptur.
👉Tā kā tas ir maksas raksts abonementiem, es nevaru šeit to publicēt pilnībā, bet pievienoju šeit savu atbildi žurnālistam, kuras daļu viņš arī ir objektīvi atspoguļojis rakstā.
Sievietes nav nulles, viņas ir stipras, viņas ir super!
Pret mani kā vienu no skaļākajiem konservatīvo vērtību paudējiem nereti vērš nomelnošanas kampaņas. Konkrētais izteikums par sievietēm, kas ir publicēts sociālajos tīklos, ir nepatiess un ārpus konteksta. Video pirmavots ir no vairākiem sociālo tīklu viltus kontiem, kurus izveidojis kāds “trollis”, kur bija arī citi līdzīga rakstura video.
Oriģinālo video jau nākamajā dienā izņēma no TikTok. NRA, kas bija atsaucies uz šo video, vēlāk rakstu izņēma, jo tajā tika pausts nepatiess viedoklis, kas bija izņemts ārpus konteksta. Lai neradītu negatīvu ažiotāžu, konkrētās svētrunas video ir uz laiku izņemts.
Kāds ir konteksts konkrētajā svētrunā? Citi citāti no svētrunas norāda, ka “ja esam kopā, nulles šeit nav iespējamas”, “piedodiet, meitenes, šeit ir tāda draudze, kur jums tiek pievērsta liela uzmanība, vīrieši bieži vien paliek ēnā”. Tāpat par attieksmi uz dzimumu vienlīdzību norāda cits tās pašas svētrunas citāts: “Cik svarīgs katrs cilvēks, cik svarīga katra sieviete, cik svarīgs katrs vīrietis.” Regulāri uzsveru, ka katra svētruna ir jāskatās kontekstā ar citām manām svētrunām un kopējo Bībeles mācību. Kādā citā svētrunā arī paužu viedokli: “Draugi, sievietes nav vājākais radījums, bet nav arī stiprākais. Vienlīdzīgs!”
👉Mana nostāja dzimumu jautājumā ir ļoti skaidra. Sieviete un vīrietis Dieva priekšā ir absolūti vienlīdzīgi, tāpat arī valsts likumu priekšā viņi ir absolūti vienlīdzīgi. Dieva, likuma un manā kā personas priekšā sievietes ir absolūti vienlīdzīgas ar vīriešiem. Tajā pašā laikā ir vienādas tiesības, bet dažādas spējas un lomas sabiedrībā un ģimenē. Piemēram, vīrieša būtība ir būt apgādniekam un sargam, tam, kas gādā par ģimenes drošību un pārticību. To pierāda, ka spēja radīt un dzemdēt bērnus ir sievietei, tad kā viņa šajā laikā var pilnvērtīgi gādāt par ģimeni un veikt citas sabiedrībai svarīgas funkcijas? Latvijā neviena sieviete nav nokārtojusi speciālo uzdevumu vienības pamatapmācības kursu. Ja noliktu pretī sieviešu un vīriešu armiju, tad rezultāts būtu acīmredzams.
Un, ja vīrietis neuzņemas vīrieša kā apgādnieka lomu, ko mūsdienās veicina globālā politika, tas vīrietim liek justies nepilnvērtīgam un konkrētā sabiedrība un valsts kļūst ievainojama. Sieviete arī nejūtas pilnvērtīgi, ja viņai ir jāuzņemas pilnīga atbildība vīrieša vietā. Drīzāk tā ir diskriminācija, ka sievietei ir jāuzņemas vīriešu pienākumi. Manis vadītā draudze 15 gadu laikā ir bijusi straujāk augošā draudze Latvijā. Draudzē ir vairāk nekā 100 vadītāju un 90% no tām ir sievietes, kas jau pierāda manu attieksmi pret sievieti kā līderi un to, ka pilnībā ievēroju dzimumu līdztiesību.
Vēsture rāda, ka augstākajos varas ešalonos ir vīrieši, ja viņi uzņemas atbildību, jo tās ir viņu dabiski dotās līdera spējas. Vīrieši kā augstākā ranga līderi ir efektīvāki vizionārā ziņā un labāk spēj pakļaut emocijas nekā sievietes, bet sievietes saprot labāk detaļas. Tāpēc gan ģimenē, gan sabiedrībā ir svarīgs vīriešu un sieviešu kopums, kas rada pilnību un viens otru papildina. Ģimenē ir pareizi, ka vīrietis uzņemas līdera lomu, tomēr tas nenozīmē, ka sievietei akli jāpaklausa vīram. Bībele saka, ka vīrietis ir ģimenes galva, bet Bībele nav vienmēr jāsaprot burtiski. Ģimene, tāpat kā valsts vai kāda iestāde, ir kā organizācija un tai ir nepieciešams vadītājs. Svarīgi, lai šī organizācija pareizi funkcionētu, tādēļ spējīgākajam ir jāuzņemas vadība, bet šī vadība nav jāuzspiež, tā ir dabiski jāsasniedz. Nav svarīgi vīrietis vai sieviete, svarīgākais ir īstenot funkciju. Vīrieši mūsdienās daudzkārt neuzņemas vadošo lomu, tādēļ sievietei ir jāieņem šī vieta.
👉Manā skatījumā ideālais ģimenes modelis ir tāds, ka sieva ir pilnīgā drošībā, apgādāta, staigā apkārt laimīga pa skaistumsaloniem, ar gredzeniem un kažokā (tas nedaudz idealizēti) ar vīrieša dotajām finansēm, un sieviete parūpējas, lai mājsaimniecībā būtu kārtība, un, ja vien viņa vēlas, tad ārpus ģimenes viņa var ieņemt dažādus amatus. Vīrieties ārpus ģimenes strādā, darbojas politikā, nodrošina, ka valstī, sabiedrībā un ģimenē viss ir kārtībā. Šādā gadījumā sieviete droši vien nevēlies “līdztiesīgos” vīriešu pienākumus.
👉Ne ģimene, ne sabiedrība nav pilnīga, kur ir tikai vīrieši vai tikai sievietes. Sabiedrība un ģimene ir pilnīga tikai kopā, kad vīrietis papildina sievieti un sieviete papildina vīrieti. Manā pieredzē ir bijis, ka tieši sievietes izvelk visu smagumu. Sievietes nav nulles, viņas ir stipras, viņas ir super! Aicinu arī visus vīriešus lietot savu Dieva doto potenciālu, rūpēties par savu valsti un ģimeni!
Dalies ar rakstu:

Komentāri