Dalīties:

Lietuvā savlaicīgi nesaņemtās medicīniskās palīdzības dēļ ir nomiruši gandrīz 10 000 cilvēku – tas ir trīs reizes vairāk, nekā nomira no “kovida”.

Sociāldemokrātu partijas loceklis, parlamenta vicespīkers Julius Sabatauskas vērsās Lietuvas valdībā ar aicinājumu pēc iespējas ātrāk atjaunot medicīniskās palīdzības aprūpi pilnā apmērā.

Pēc viņa vārdiem, kopš karantīnas sākuma valstī savlaicīgi nesaņemtās medicīniskās palīdzības dēļ ir nomiruši gandrīz 10 000 cilvēku, kas ir trīs reizes vairāk, nekā nomira no COVID-19.

“Esmu iepazinies ar Statistikas departamenta un Eirostata datiem, un vakar vērsos pie premjerministra un veselības ministra, jo redzu bīstamu tendenci – valdība koncentrējas tikai uz koronavīrusa režīma pārvaldi, taču ignorē pārmerīgus nāves gadījumus, kuru skaits 3,5 reizes pārsniedz mirstību no COVID-19”, – saka Sabatauskas.

Tas nozīmē, pēc viņa vārdiem, ka netika savlaicīgi noteikta diagnoze un sniegti citi medicīniskie pakalpojumi.

“Šādas nāves Lietuvā jau sasniedz 10 000, kas nozīmē, ka koronavīrusa ierobežojumu dēļ esam zaudējuši 3,5 reizes vairāk cilvēku, nekā no COVID-19. Šie dati biedē”, – saka politiķis.

Avots

Dalies ar rakstu:

Komentāri