Dalīties:
Kanādā atceltas apsūdzības pret bijušo Ontario provinces deputātu Rendiju Hilleru, bijušo parlamenta deputātu Dereku Slounu, mācītāju Heinrihu Hildebrandtu un privātpersonu Denu Stasko par sabiedrības veselības aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.
2021. gada jūnijā Norfolkā, Ontario provincē minētie cilvēki, izmantojot savas tiesības saskaņā ar Kanādas Tiesību un brīvību hartu, miermīlīgā demonstrācijā protestēja pret lokdauniem un citiem valdības noteiktajiem nesamērīgajiem ierobežojumiem. Rezultātā viņiem tika izvirzītas apsūdzības par pārkāpumiem, par kuriem katrai personai var tikt piemērots naudas sods 100 000 ASV dolāru apmērā, kā arī cietumsods līdz vienam gadam.
Tomēr, kā ziņo Kanādas nevalstiskā organizācija, kas iestājas par pilsoņu konstitucionālo brīvību “Tiesību centrs”, valdība tomēr ir atcēlusi visas apsūdzības, norādot, ka kriminālvajāšana vairs nav sabiedrības interesēs. “Miermīlīga demonstrācija ir būtiska demokrātiskas sabiedrības izpausme. Pilsoņiem ir tiesības izteikt savu viedokli. Mēs esam gandarīti, ka valdība neturpinās saukt pie atbildības tos, kuri iestājās pret drastiskajiem valdības lokdauniem,” paudusi Tiesību centra juriste Henna Parmara.
Ja pat tik represīva valsts kā Kanāda ir atcēlusi apsūdzības par populārā vīrusa pulcēšanās pārkāpumiem, tad jācīnās, lai arī Latvijā taisnīgu soda atcelšanu saņemtu daudzie administratīvo sodu saņēmušie.
Dalies ar rakstu:

Komentāri