Dalīties:

‼️Eitanāziju atļauj pat tad, ja iemesls ir depresija vai trauksme

Eitanāzijas jeb medicīniski asistētas pašnāvības uzraudzības komisija Kvebekas provincē, Kanādā, augusta sākumā izsūtīja paziņojumu ārstiem, kurā viņi aicināti ievērot valsts noteiktos eitanāzijas kritērijus un dot pacientiem ilgāku laiku lēmuma pieņemšanai. Kvebekā, kas tiek dēvēta par pasaules “eitanāzijas galvaspilsētu”, no 2021. gada pavasara līdz 2022. gada pavasarim oficiāli vismaz 15 no vairāk kā 3000 medicīniski asistētām pašnāvībām nebija veiktas atbilstoši likumam. Turklāt neviena no 15 komisijas norādītajām lietām nav nodota tālākai izmeklēšanai.
Kā ziņoja laikraksts Daily Mail, vēl nav uzskaitītas “noteikumiem neatbilstošas” eitanāzijas 2022-2023.gadā, tomēr uz katriem 500 eitanāzijas pieprasījumiem ir aptuveni trīs, kas neatbilst provinces vadlīnijām. Eitanāzijas prevencijas biroja vadītājs Alekss Šādenbergs ir norādījis, ka nelikumīgo eitanāzijas nāves gadījumu skaits, visticamāk, ir daudz lielāks, jo nepilnīgā atskaites sistēma ļauj piesegt šaubīgos eitanāzijas gadījumus.
Eitanāzija Kanādā tika legalizēta 2016. gadā. Sākotnēji pacientiem bija jābūt vismaz 18 gadus veciem ar “smagu un nelabojamu veselības stāvokli, kas izraisa neciešamas ilgstošas fiziskas vai psiholoģiskas ciešanas”. 2019. gadā Kvebekas Augstākā tiesa lēma, ka cilvēkiem, kuri cieš, bet slimība nav nāvējoša, arī ir tiesības veikt eitanāziju. Kopš tā laika noteikumi ir mīkstināti, ļaujot atbrīvoties no tiem, kam ir posttraumatiskā stresa sindroms, depresija, trauksme un līdzīgas problēmas. Jūnijā Kvebekā tika pieņemts jauns likums, kas ļauj cilvēkiem ar “nopietnām un neārstējamām slimībām, piemēram, Alcheimera slimību”, pieteikties uz eitanāziju laicīgi, vairākus gadus uz priekšu.
Ja šī tendence turpinās pieaugt, līdz gada beigām aptuveni 7% no visiem nāves gadījumiem Kvebekā būs medicīniski asistētas pašnāvības. Tas ir 4,5 reizes vairāk nekā Šveicē, 3 reizes vairāk nekā Beļģijā un vairāk nekā divas reizes vairāk nekā Kanādā kopumā. Salīdzinājumam: Kalifornijas štatā, ASV, kur dzīvo aptuveni tāds pats skaits iedzīvotāju kā Kanādā un eitanāzija arī tika legalizēta 2016.gadā, pagājušajā gadā eitanāzija tika veikta 486 cilvēkiem, turpretī Kanādā 10 064 pacienti mira medicīniski asistētas pašnāvības rezultātā.
Dalies ar rakstu:

Komentāri