Dalīties:

Vatikāna amatpersonas izteikušas aizrādījumu un brīdinājumu valsts līmeņa katoļu līderu sanāksmei Vācijā par mēģinājumiem ieviest homoseksuālu attiecību un sieviešu ordinācijas apstiprināšanu. Vēstuli Vācijas bīskapiem, kas tika publiskota novembra vidū, parakstījis Vatikāna valsts sekretārs kardināls Pjetro Parolins un tā nosūtīta Bīskapu konferences ģenerālsekretārei Beatei Gillesai. 

“Jautājums, par kuru vietējai Baznīcai nav iespējas ieņemt atšķirīgu viedokli, attiecas uz homoseksuālām darbībām. Pat ja atzīstam, ka no subjektīva viedokļa var būt dažādi faktori, kas aicina mūs netiesāt cilvēkus, tas nekādā ziņā nemaina šo aktu objektīvās morāles vērtējumu”, teikts vēstulē. 

Šīs nav pirmās domstarpības starp pāvestu Francisku un Vācijas katoļu garīdzniekiem. Vācijas Bīskapu konference jau vairākkārt mēģinājusi izdarīt spiedienu, lai radītu izmaiņas Baznīcas mācībā par dažādiem sociāliem jautājumiem. Tas, kā uzskata Vatikāns, apdraud Katoļu baznīcas vēsturisko autoritāti un vienotību. 

Pirms pāvesta vēstules vairāk nekā 100 bīskapi no visas pasaules izplatīja atklātu vēstuli Vācijas bīskapiem, aicinot pārtraukt līderu sanāksmes norisi un atturēties no nelikumīgu izmaiņu veikšanas.

Pāvesta administrācijas rīcība ir jaunākais piemērs katoļu baznīcas nostājai, kas nav legalizējusi homoseksuālas attiecības savā mācībā.

Dalies ar rakstu:

Komentāri