Dalīties:

Vai Latvija sekos citām valstīm, atvainojoties par iedzīvotāju diskrimināciju pandēmijas laikā?

Pēdējā laikā arvien vairāk pienāk ziņas no dažādām valstīm par amatpersonu publisku atvainošanos un sodu atcelšanu attiecībā uz iedzīvotāju pārkāpumiem tā saucamās pandēmijas laikā. 👉Kanādā Albertas provinces premjerministre Daniela Smita publiski atvainojās nevakcinētajiem kanādiešiem par piedzīvoto diskrimināciju un apsolīja atjaunot darbā tos, kuri tika atlaisti, jo nevēlējās potēties. Tāpat Smita arī solīja izskatīt uzliktos naudas sodus un meklēt iespējas, kā tos atcelt un atmaksāt.
👉Arī Spānijas galvaspilsētas Madrides pašvaldība paziņojusi, ka atmaksās naudas sodus 1,7 miljonu eiro vērtībā par lokdaunu un citu ierobežojumu neievērošanu pirmajā pandēmijas vilnī. Šāds lēmums pieņemts, jo Spānijas tiesa atzina, ka ārkārtas stāvokļa ieviešana valstī divas reizes – 2020.gada pavasarī un rudenī notikusi nelikumīgi. 👉Savukārt Itālijas premjerministre Džordžija Meloni asi kritizējusi iepriekšējās valdības pārmērīgos ierobežojumus un paziņojusi, ka nekādā gadījumā neatkārtos līdzšinējo populārā vīrusa novēršanas scenāriju. Itālijas veselības ministrs Orzo Šilaci paziņojis, ka darbā tiks atjaunoti obligātā sertifikāta dēļ atlaistie mediķi.
Mēs Latvijā vēl aizvien dzīvojam pandēmijas izšķērdības apstākļos. Prezidents Egils Levits jaunajam Saeimas sasaukumam atgādināja, ka pandēmija vēl nav beigusies, un plānotais birokrātijas pieaugums sakarā ar jauno ministriju parāda nevēlēšanos domāt par taupības pasākumiem. Pandēmijas politikas sekas vēl aizvien skar daudzas dzīves sfēras. Ierobežojumu dēļ tika slēgti uzņēmumi, daudzi zaudēja darbu obligātās sertifikāta prasības dēļ, tādēļ valsts netaisnīgā attieksme pret iedzīvotājiem ir izraisījusi daudzu aizbraukšanu no Latvijas.
👉Partija “Latvija pirmajā vietā” ir apņēmusies izveidot parlamentārās izmeklēšanas komsiju, lai atklātu vainīgos netaisnīgu likumu ieviešanā, diskriminējošā attieksmē un valsts resursu izsaimniekošanā.
👉Tāpat mēs vēlamies panākt ārkārtas stāvokļa soda naudu atgriešanu un atlaisto iedzīvotāju atjaunošanu darbā.
👉Šodien parakstīju deklarāciju par atvainošanos un sodu atgriešanu, kas tiks iesniegta Saeimā. Balsojums parādīs deputātu attieksmi minētajos jautājumos un pozitīva balsojuma gadījumā būs ļoti liels solis pretī mērķim, lai iepriekšējo gadu šausmas neatkārtotos.
Dalies ar rakstu:

Komentāri