Dalīties:

Pfizer vadītājs atzīst, ka vakcīna piedāvā “ļoti ierobežotu aizsardzību”

Pfizer izpilddirektors Alberts Burla ir nonācis pretrunās ar saviem iepriekš izteiktajiem apgalvojumiem, ka viņa kompānijas mRNA COVID-19 vakcīnas dubultdeva ir “100% efektīva”. Pirmdien intervijā medijam Yahoo!Finance, viņš paziņoja, ka divas vakcīnu devas piedāvā “ļoti ierobežotu aizsardzību pret pēdējā varianta Covid-19 vīrusa simptomiem, ja vispār”.
Tādēļ šobrīd Pfizer ir sācis darbu pie vakcīnas, kas ir īpaši paredzēta omikrona variantam un būs pieejama martā. Nav gan skaidrs, kādēļ tā vispār tiek izstrādāta, jo daļa medicīnas ekspertu apgalvo, ka līdz tam laikam omikrona infekcija būs jau ievērojami mazinājusies. Turklāt Covid “karalis”, ASV galvenais infekcijas slimību eksperts Entonijs Fauči jau pagājušā gada decembrī paziņoja, ka būsteris jeb 3.pote ir efektīva pret omikronu un nav nekādas nepieciešamības radīt jaunu vakcīnu.
Neskatoties uz Burlas apgalvojumiem, ka viņa vakcīnas glābj dzīvību, 2021.gadā ASV ir reģistrēti vairāk nāves gadījumi no Covid-19 nekā gadu iepriekš, kad vēl nebija pieejamas vakcīnas.
Sākumā apgalvojums, ka esošā vakcīna vairs nedarbojas un tad jaunas vakcīnas izstrāde. Un tā bez gala un malas…

Dalies ar rakstu:

Komentāri