Dalīties:

24 stundu laikā pēc jaunā sabiedriskās kārtības likuma stāšanās spēkā Skotijas policijā tika saņemt vairāki tūkstoši sūdzību par tā sauktajiem “naida noziegumiem”.

Naida noziegumu un sabiedriskās kārtības likums, kas stājās spēkā 1.aprīlī, paredz jaunu noziegumu – “naida kurināšanu”, pamatojoties uz  vecumu, invaliditāti, ticību, seksuālo orientāciju, transseksuālo vai starpdzimumu identitāti u.c.

Skotijas parlamenta deputāte no Konservatīvās partijas Reičela Hamiltone sacīja, ka jaunā likuma dēļ netiks izmeklēti daudzi tūkstoši sīku noziegumu, bet smagie noziegumi būs kā papildus slogs jau tā saspringtajam policijas dienestam. Politiķe uzskata, ka likums ir jāatceļ.

Tomēr šis tiesību akts nav izstrādāts, lai aizsargātu sievietes. Kā norādījusi Harija Potera grāmatas autore J. K. Roulinga, piemēram, ja kāds paustu atbalstu atsevišķām tualetes telpām tikai sievietēm un meitenēm, to jau varētu uzskatīt par “naidu kurinošu” attieksmi pret transpersonām.

J. K. Roulinga vairākas transpersonas nodēvēja par vīriešiem un aicināja Skotijas policiju viņu arestēt. Vēlāk policija ziņoja, ka ir saņēmusi sūdzības par rakstnieces tiešsaistes ierakstu, taču neuzskata to par noziegumu. Viena no šīm personām, kuru Roulinga nosauca par vīrieti – Katija Neivsa, ANO Sieviešu komitejas delegāte no Lielbritānijas – pauda lielu vilšanos par Skotijas policijas bezdarbību.

Dalies ar rakstu:

Komentāri