Dalīties:

Latvija nodzeras

📌Uzdevu Saeimas deputātu jautājumus Veselības ministrijai saistībā ar valsts īstenoto alkohola patēriņa samazināšanas politiku.
Pēc ministrijas atbildes tika noskaidrots, ka 2019.gadā 89% Latvijas skolēni (pēc Eiropas skolu aptaujas par alkohola un narkotisko vielu patēriņu) ir lietojuši alkoholiskos dzērienus. Šie rādītāji ir vieni no augstākajiem Eiropā un vispār nav samazinājušies 4 gadu periodā. Salīdzinājumam Lietuvas skolēni, kas nebija lietojuši alkoholu ir divas reizes vairāk, un alkohola akcīzes nodoklis Lietuvā tika celts gan 2017.gadā, gan plānots celt 2024.gadā.
Pēc OECD pētījuma Latvijā ir lielākais alkohola patēriņš pasaulē – 12,1 litrs absolūtā alkohola uz vienu iedzīvotāju gadā. Saeimā pašlaik tiek izstrādāti grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas plāno ierobežojumus alkohola reklamēšanai. Iespējams, būtiskus ierobežojumus un patēriņa samazinājumu tas neradīs.
Redzams, ka liberālais izglītības politikas un valsts kurss, kuru ietur Kariņa valdība, nav ieinteresēta reālā alkohola patēriņa problemātikas risināšanā. Izskaužot tradicionālo un kristīgo vērtību audzināšanu no skolām, pasliktinās vardarbības un atkarību izraisošu vielu lietošanas jautājums gan skolēnu vidū, gan sabiedrībā kopumā.
Dalies ar rakstu:

Komentāri