Dalīties:

Latvijā ir augstākā inflācija starp Eirozonas valstīmLatvijā ir augstākā inflācija starp Eirozonas valstīm

Par Latvijas augsto inflāciju runā pat starptautiskajos preses izdevumos. Gadumijā Latvijas inflācijas līmenis bija aptuveni 2,5 reizes lielāks nekā vidēji Eirozonas valstīs.
Pēc oficiālā ES statistikas biroja “Eurostat”datiem, paredzams, ka gada inflācija Eirozonā 2023. gada janvārī būs 8,5%, kas lai arī nedaudz, tomēr ir zemāks rādītājs salīdzinot ar 9,2% pagājušā gada decembrī. Lai gan enerģijas cenas turpina kristies – 17,3% šī gada janvārī salīdzinot ar 25,5% decembrī un 34,9% novembrī, attiecībā uz pārtiku prognozes nav tik optimistiskas. Janvārī vērojams pārtikas cenu kāpums 14,1% apmērā no 13,8% decembrī un 13,1% novembrī.
“Eurostat” aplēses ir balstītas uz datiem no 18 eirozonas dalībvalstīm. Diemžēl Latvijā joprojām ir augstākais inflācijas līmenis – 21,6%, kas faktiski nav mainījies kopš augusta. Igaunijā ir otrs augstākais inflācijas līmenis janvārī – 18,8% salīdzinot ar 17,7% decembrī, tomēr Igaunijā inflācija ir krietni mazinājusies salīdzinot ar 21,4% novembrī un 25% augustā. Savukārt Lietuvā janvāra mēnesī inflācija ir zem 20% pirmo reizi kopš pagājušajā gada maija, un tā samazinās jau četrus mēnešus pēc kārtas. Vēl četrās eiro zonas valstīs inflācijas līmenis joprojām pārsniedz 10% – Slovākijā (14,9%), Horvātijā (12,5), Austrijā (11,5) un Itālijā (10,9). Luksemburgā un Spānijā ir zemākie rādītāji no 18 euro zonas valstīm, kas iesniedza ziņojumus (5,8%).
👉Lai gan Latvija ir līdere inflācijā un pat apsteidz Baltijas kaimiņus, koalīcija šo jautājumu veiksmīgi noklusē. Visi opozīcijas mēģinājumi sniegt atbalstu iedzīvotājiem augstās inflācijas apstākļos ir Kariņa atbalstošo partiju noraidīti.
Dalies ar rakstu:

Komentāri