Dalīties:

4. jūnijā Vjetnamas parlaments nobalsoja par likuma grozījumiem, kas atceļ kopš 1988. gada spēkā esošo noteikumu, ka ģimenē drīkst būt tikai divi bērni. Tagad vecākiem ļauts pašiem lemt, cik bērnus viņi vēlas. Šīs izmaiņas notiek laikā, kad Vjetnama saskaras ar strauju sabiedrības novecošanos un zemu dzimstību. 2024. gadā valstī reģistrēts vēsturiski zemākais dzimstības līmenis — vidēji tikai 1,9 bērni uz vienu sievieti. Turklāt bērnu (līdz 15 gadu vecumam) īpatsvars iedzīvotāju vidū ir samazinājies līdz 23 %, liecina ANO Iedzīvotāju fonda dati.

Līdzīgi kā Ķīna savulaik ar savu “viena bērna politiku”, arī Vjetnama agrāk centās kontrolēt iedzīvotāju skaitu, baidoties no pārapdzīvotības pēc kara. Tomēr šī politika noveda pie krasas dzimstības samazināšanās. Vjetnama arī izceļas ar vienu no augstākajiem abortu rādītājiem pasaulē — vidēji 64 aborti uz 1000 sievietēm. Kritiķi uzskata, ka bailes no pārapdzīvotības bieži tiek izmantotas kā pamatojums abortiem, kontracepcijai un pat eigēnikai.

Globālistu naratīvs par pārapdzīvotību tiek izmantots, lai īstenotu kreisi liberālu politiku un attaisnotu abortu un eitanāzijas pieejamību. Pat komunismu atbalstošas valstis maina savu politiku un aizstāv bērna dzīvību kā vērtību. Latvijā esošā vara ir radījusi apstākļus, ka demogrāfija katru gadu piedzīvo jaunus antirekordus. 

Dalies ar rakstu:

Komentāri