Dalīties:

Francijas valdība izskata iespēju padarīt vakcināciju pret televīrusu obligātu personām no 24 līdz 59 gadiem, jo baidās no “ceturtā viļņa”.

Pēc tam kad Francijas premjerministrs Žans Kastekss paziņoja par plāniem padarīt vakcināciju par obligātu medicīnas jomas darbiniekiem Francijas senāts izteica vēlmi to padarīt par obligātu jauniešiem un pilsoņiem vidējā vecuma grupā.

Idejas pamatā ir “izteikti samazināt” hospitalizāciju un nāvju skaitu, raksta RT. Vakcinācija ir nepieciešama, jo Francija atpaliek no pārējām valstīm pēc vakcinēto cilvēku skaita.

Vakcinēta mazāk nekā ceturtā daļa iedzīvotāju vecuma grupā no 30 līdz 49 gadiem, un tikai puse iedzīvotāju vecuma grupā no 50 līdz 64 gadiem.

Valdība arī izskata iespēju izsūtīt ārstiem cilvēku sarakstu, kuri vēl nav vakcinējušies, lai izdarītu spiedienu uz tiem.

Tāpat ir iespēja, ka nevakcinētie cilvēki vairs nevarēs ceļot, uzrādot negatīvu testu uz koronavīrusu.

Šis nav pirmais gadījums, kad Francija izskata neadekvātus projektus iedzīvotāju vakcinācijas veicināšanai. Decembrī tika ieviests likumprojekts par aizliegumu nevakcinetiem iedzīvotājiem izmantot sabiedrisko transportu.

Pēc nopietniem protestiem likuma projekts netika izvirzīts tālāk. Vēl nav zināms, kā franči reaģēs uz obligātās vakcinācijas perspektīvu.

Avots

Dalies ar rakstu:

Komentāri