Dalīties:

Farmaceitiskā giganta īpašnieks atsakās vakcinēties pret COVID: “Nevēlos, lai mana DNS sabojātos”.

Miljonārs Dimitrios Giannakopoulos, viens no lielākajiem farmakoloģijas nozares uzņēmējiem Grieķijā, iepriekšējā nedēļā savā Instagram profilā publicēja informāciju, ka negrasās vakcinēties pret Covid-19. Šāda lēmuma iemesls varēt būt ārkārtīgi īss vakcīnas izstrādes laiks, un ar to saistītās blaknes. Taču farmācijas uzņēmējs savus iemeslus paskaidro šādi:

“Daudzi man jautā, vai es biju vakcinēts un ar kādu vakcīnu. Nē, es nekad nebiju vakcinēts un nedarīšu to. Es nebaidos no blaknēm, bet gan no tā, kādas sekas tas atstās manā DNS.”

Acīmredzot, viņš domā vakcīnu ar mRNS. Uz kādiem pētījumiem viņš balstas, vai kādēļ viņa vērtējums attiecas arī uz vīrusu vektoru vakcīnām, uzņēmējs nesniedza atbildi.

Diez vai tas ir saistīts ar pieredzes trūkumu. Giannakopoulos ir farmaceitiskās kompānijas Vianex valdes priekšsēdētājs, kā arī tās ģenerāldirektors. Uzņēmums uztur kontaktus ar citiem gigantiem farmakoloģijas nozarē, piemēram, Merck & Co, Sanofi un Takeda. Vianex eksportē savu produkciju vairāk nekā 35 pasaules valstīs.

Viņš nav vienīgais skeptiķis attiecībā uz vakcināciju farmakoloģijas sektorā Grieķijā. Veselības ministra vietnieks Pavlos Polakis no lielās Alekša Cipra valdes arī pievienojās pie skeptiski noskaņoto cilvēku grupas.

Polakis izteica bažas vēl pirms vakcinācijas kampaņas uzsākšanas Grieķijā. Pagājušajā nedēļā viņš tika diskreditēts no ārsta pulmonologa un reanimatologa Teodora Vasilakopoulosa puses. Ārsts pieprasa privilēģijas vakcinētajiem, kas, pēc Polakisa domām, būtu kā soda uzlikšana nevakcinētiem un cilvēkiem, kuri nepanes vakcīnas.

Avots

Dalies ar rakstu:

Komentāri