Dalīties:

Skandāls ap sociālo tīklu Facebook. Ir notikusi vairāk nekā 500 milj. Facebook lietotāju personas datu noplūde. Informācija tika publicēta hakeru forumā.

Cilvēku dati kļuva zināmi tiešsaistē, ieskaitot pilnu vārdu, telefona numuru, pasta adresi, dzīvesvietas adresi, biogrāfijas dati… Tas viss rada bažas, ka tagad krāpnieki varēs šantažēt cilvēkus, kā arī uzdoties par citām personām, izmantojot viņu datus.

Interneta tīklā ir brīvi pieejami vairāk nekā 32 miljonu lietotāju dati no ASV, vairāk nekā 28 miljonu lietotāju no Saūda Arābijas, kā arī ap 10 miljoniem no Krievijas. Cita starpā ir noplūduši pilni vārdi un uzvārdi, lokacijas, dzimšanas datumi un cita informācija.

Kā tas bieži notiek, parādās sirdi plosošas ziņas, ka radi ir nokļuvuši nelaimē, vajadzīga nauda, un šādas ziņas tiek nosūtītas visiem kontaktiem.

Silti iesakām, izmantojot sociālos tīklus, paturēt prātā, ka jūsu dati (jūsu informācija, bildes, telefons, sarakstes, video utt.) var tikt izmantoti pret jums. Specialiem dienestiem ir pieeja jebkuriem jūsu datiem – vai tā būtu sarakste vai kontakti. Šim nolūkam arī tika radīti sociālie tīkli — lai stimulētu jūs pašus pēc iespējas vairāk par sevi atklāt, apkopotu šos datus un saglabātu arhīvā. Visas jūsu sarakstes tiek glabātas mākoņu serveros, skenētas un ranžētas, apstrādātas un nepieciešamības gadījumā izmantotas.

Dalies ar rakstu:

Komentāri