Dalīties:

10.oktobra ārkārtas sanāksmē ES dalībvalstu ārlietu ministri nolēma, ka finansiālais atbalsts Palestīniešu pašpārvaldei netiks pārtraukts Hamas uzbrukuma Izraēlai dēļ. Vienlaikus ES atbalsta divu valstu risinājumu krīzei un aicina Izraēlu veikt jebkādus atbildes pasākumus saskaņā ar starptautiskajām tiesībām.

“Humanitārā situācija [Gazā] ir briesmīga, tāpēc mums [palestīnieši] ir jāatbalsta vairāk, nevis mazāk,” pēc sanāksmes sacīja ES Augstais pārstāvis ārlietās Žozefs Borels. “Ir skaidri jānošķir Hamas un Palestīniešu pašpārvalde (PA)”, skaidroja Borels, sakot, ka ES turpinās sadarboties ar Palestīnas pašpārvaldi tāpat kā pirms sestdienas uzbrukumiem. Neskatoties uz politiķa teikto, ir svarīgi uzsvērt, ka Hamas ir nozīmīgākais PA militārais atzars un to ir grūti nošķirt no pašas Palestīnas pašpasludinātās valsts. PA amatpersonas daudzkārt ir atbalstījušas Hamas rīcību. 

Kopīgajā paziņojumā ārlietu ministri arī nosodīja teroristu uzbrukumus un aicināja atbrīvot ķīlniekus, atvērt humānos koridorus no Gazas un atbloķēt pirmās nepieciešamības preču piegādi pēc tam, kad Izraēla ierobežoja ūdens, elektrības un pārtikas piegādi šajā teritorijā. ES vēl nav konkrētu rīcības plānu, tomēr ministri vienojās strādāt, lai panāktu kādu no divu valstu risinājuma formām, t.i. izveidotu neatkarīgu Palestīnas valsti.

Jāatzīst, ka pretēji pieņemtajam lēmumam, tieši maksājumu apturēšana liktu palestīniešu kaujiniekiem apturēt teroristiskās operācijas pret Izraēlu nevis potenciālais finansējuma palielinājums.

 
Dalies ar rakstu:

Komentāri