Dalīties:

Dzimstība vai imigrācija? Esam izvēles priekšā.

Ekonomikas ministrijas pārstāve Dace Zīle norāda, lai uzlabotu situāciju Latvijā un sasniegtu Eiropas līmeni, tad būtu nepieciešams ievest 1,6 miljonus viesstrādniekus. Esam ļoti negatīvā demogrāfiskā situācijā un darbspējīgo iedzīvotāju skaits pastāvīgi un neatgriezeniski samazinās.
Attiecībā uz bezdarbu, Rīgā šī problēma praktiski neeksistē, jo tikpat daudz, cik ir bezdarbnieki, tikpat daudz ir vakances. Sliktāka situācija ir Latgalē un Kurzemē. Vispārīgās tendencēs samazinās dabaszinātņu jomas darbinieku iztrūkums, bet pieaug darbinieku pārpalikums sociālajās un humanitārajās jomās. Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras informācija pašlaik visvairāk reālais vakanču piedāvājums ir praktiskajās nozarēs, piemēram, apstrādes un būvniecības nozarēs.
Lai gan skolās trūkst pedagogu, realitātē ir pārpalikums ar tiem, kuri ir pabeiguši pedagoģiskās profesijas. Tātad, skolotāji ir, tomēr tie nevēlas strādāt skolās. LIZDA vadītājas vietniece apšaubīja Ekonomikas ministrijas izmantotos datus.
Konteksts: Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēdē apskatījām cilvēkresursu un darba tirgus esošo situāciju un prognozes, kur ziņojumus un viedokli sniedza Ekonomikas ministrija, Valsts izglītības attīstības aģentūra, LIZDA un citas valsts pārvaldes un privātā sektora organizācijas.
Dalies ar rakstu:

Komentāri