Dalīties:

Lielākā daļa jeb 63% Eiropas vēlētāju vērtē negatīvi Eiropas Komisijas darbu vai arī viņiem nav savs viedoklis. Tā liecina aptauja, ko pēc Euronews pasūtījuma veikusi ziņu aģentūra “Ipsos”. Dažās valstīs atbalsts Komisijai ir ārkārtīgi zems, piemēram, Francijā, kur tikai 18% aptaujāto atbildēja pozitīvi.

Eiropas Komisijā, kas ir ES izpildvara, ir 27 locekļi pa vienam no katras dalībvalsts, un tā ir atbildīga par tiesību aktu ierosināšanu, kurus tālāk izskata Eiropas Parlamentā. Komisiju vada Ursula fon der Leiena.

Pēdējo piecu gadu laikā Komisija ir izpelnījusies ievērojamu kritiku, mēģinot paplašināt ES pilnvaras uz dalībvalstu suverenitātes rēķina. Par nepatiku pret Komisijas darbu liecina ES tiesiskās cīņas ar Ungāriju un bijušo konservatīvo Polijas valdību, kā arī Eiropas lauksaimnieku protesti, kuri turpinās jau vairākus mēnešus.

Ungārijas parlamenta deputāts Barna Zigmonds ir pārliecināts, ka “Briselē ir nepieciešamas pārmaiņas”, jo par to liecina aptaujas rezultāti. Aptaujājot 26 000 ES pilsoņu no 18 dalībvalstīm, 31% respondentu norādīja, ka Komisijas darbu viņi vērtē negatīvi, bet vēl 32% aptaujāto nebija savs viedoklis. Pozitīvs vērtējums bija 37% aptaujāto. Zems atbalsts Komisijas darbam bija Čehijā 41% negatīvi, 21% pozitīvi, Slovākijā 37% negatīvi, 26% pozitīvi un Ungārijā 39% negatīvi 23% pozitīvi.

8.jūnijā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kad tiks ievēlēti 9 deputāti no Latvijas. Tā ir mūsu izvēle – atbalstīt esošo Eiropas kursu vai izvēlēties nacionālām un konservatīvām vērtībām atbilstošus deputātus.

Dalies ar rakstu:

Komentāri