Dalīties:

Tiešsaistes tirdzniecības gigants “Amazon” uzsāka sadzīves priekšmetu piegādi ar bezpilota lidaparātiem jeb droniem jau 2022.gada decembrī. Šis pakalpojums guva lielu atsaucību un kopš tā ieviešanas droni ir veikuši tūkstošiem pasūtījumu piegādes. Tagad līdzīgā veidā tiks piegādāti arī medikamenti.

Drons, kas ieprogrammēts lidojumam no piegādes centra, lidos uz klienta adresi un nolaidīsies aptuveni četru metru augstumā, lai nomestu pie durvīm rūpīgi iesaiņotu paciņu. Pirms paciņas piegādāšanas drons pārbaudīs, vai piegādes zonā nav mājdzīvnieku, bērnu vai citu šķēršļu. Galvenais uzdevums ir saīsināt zāļu piegādes laiku, jo, kā atzinis “Amazon” aptiekas viceprezidents Džons Lovs, pacienti ar akūtu saslimšanu, piemēram, gripu, nevar gaidīt medikamentus vairākas dienas. Līdz ar to, izmēģinājuma režīmā Teksasas štatā, klienti var saņemt medikamentus stundas laikā no brīža, kad veikts pasūtījums.

 “Amazon” nav pirmais uzņēmums, kas pēta medikamentu piegādi ar dronu palīdzību. Jau 2019. gadā aptieku tīkls “CVS Health” Ziemeļkarolīnā šādā veidā izmēģināja zāļu piegādes. Tāpat Intermountain Health 2021. gadā sāka nodrošināt medikamentu piegādi ar droniem Soltleiksitijas apkaimē.

Jāpiebilst, ka “Amazon” jau vairākus gadus palielina savu klātbūtni veselības aprūpes jomā un pagājušajā rudenī atvēra virtuālo klīniku, kuru klienti var apmeklēt visu diennakti, izmantojot “Amazon” tīmekļa vietni vai lietotni.

Ja šādas piegādes kļūs par ikdienu, tad esam soli tuvāk zinātniskās fantastikas filmām, kur mašīnas lido pa gaisu un roboti izpilda cilvēku prasības. Kāda nākotne mūs sagaida?

Dalies ar rakstu:

Komentāri