Dalīties:

Agresīvu uzvedību varēs sodīt arī internetā

Saeima ceturtdien, 31. martā, pieņēma likuma grozījumus, ar kuriem noteikta administratīvā atbildība par agresīvu uzvedību, kas traucē citas personas mieru un ir saistīta ar draudiem radīt kaitējumu personas vai viņas tuvinieku veselībai vai dzimumneaizskaramībai, ja būs bijis pamats baidīties, ka šie draudi var tik īstenoti. Varēs piemērot naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.
Administratīvo atbildību piemēros neatkarīgi no tā, vai agresija īstenota, komunicējot ar personu tieši vai attālināti – sūtot vēstules, publicējot informāciju soctīklos vai veicot citas darbības, kas vērstas uz nedrošības sajūtas radīšanu.
Vienlaikus noteikta administratīvā atbildība arī par militārās agresijas un kara noziegumu simbolu izmantošanu publiskā vietā. Par šādu pārkāpumu piemēros brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai līdz 350 eiro, bet juridiskajai personai – līdz 2900 eiro.
Tā kā agresija interneta vidē kļūst arvien biežāka, svarīgi, lai šie noteikumi netiek vērsti tikai pret valdībai neglaimojošiem viedokļiem, bet pret visiem vienlīdzīgi. Ja nebūs dubultie standarti, tad šāda rīcība tiešām samazināsies.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri