Dalīties:

Kanādas iedzīvotāji vēlas izbeigt premjerministra Džastina Trudo valdīšanas ēru, tā liecina arvien vairāk aptauju rezultāti, un arī nesen valdībā iesniegtā petīcija. Tajā vairāk nekā 129 000 kanādieši izteikuši aicinājumu balsot par neuzticības izteikšanu premjerministram. Iedzīvotāju neapmierinātības iemesli ir mājokļu cenas, pilsonisko brīvību pārkāpumi, visaugstākā inflācija vēsturē, nesabalansēta imigrācijas politika, pārmērīgi nodokļi u.c.

Kopš pandēmijas beigām 2022. gadā valstī strauji pieaugusi inflācija, kā rezultātā to cilvēku skaits, kuri izmanto tā saucamās “pārtikas bankas” ir sasniedzis rekordlielu līmeni. Kanādas visblīvāk apdzīvotajā provincē Ontario no 2022. gada aprīļa līdz 2023. gada martam pārtikas bankas izmantoja aptuveni 800 000 cilvēku, kas ir par 38% vairāk nekā iepriekšējā gadā, un tas ir lielākais jebkad reģistrētais pieaugums. Aptuveni 6,9 miljoni kanādiešu ierindojas maznodrošināto kategorijā. Papildus mājokļu krīzei un inflācijai Trudo valdība ir ieviesusi oglekļa nodokli, kas vēl vairāk palielina dzīves dārdzību. 

Paralēli arī Latvijā aktīvi notiek parakstīšanās par Saeimas atlaišanu, kur nepieciešams savākt 155 tūkstošus parakstu. Gan Kanādā, gan Latvijā valdošā liberālā vara ir ievedusi valsti problēmās, un tās atlaišana ir ātrākais risinājums pārmaiņām.

Dalies ar rakstu:

Komentāri