Dalīties:

Zviedrija: Bandas izmanto potēšanas centrus un veselības iestādes noziegumiem

Zviedrijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde cēlusi trauksmi par to, ka organizētās noziedzības bandas veido dažādus uzņēmumus un tādējādi likumīgi saņem valsts atbalstu. Kā ziņo ekonomisko noziegumu speciāliste Sāra Persone, tiek lēsts, ka noziedznieku peļņa no organizētās krāpniecības sasniedz ap 580 miljonus eiro, kas ir aptuveni divreiz vairāk nekā bandas gūst no narkotiku tirdzniecības. Noziedzīgie grupējumi iesaistās tādos valsts un pašvaldību atbalstītos uzņēmumos kā veselības aprūpes klīnikas, potēšanas centri, sociālie aprūpes centri un dienas centri migrantu bērniem bez vecākiem. Persone atzīst, ka tie paši cilvēki, kuri ir apsūdzēti par narkotiku tirdzniecībā, vada uzņēmumus, pret kuriem tiek ierosināta kriminālvajāšana par noziegumiem nodokļu jomā. 

Viens no organizētās noziedzības grupējumiem, kas izmanto valsts atbalsta sistēmas un Zviedrijas nodokļu maksātāju priekšrocības, lai nopelnītu miljoniem eiro, ir Foxtrot tīkls, kuru no attāluma pārrauga viens no Zviedrijas visvairāk meklētajiem noziedzniekiem, 36 gadus vecais Rawa Majid, pazīstams kā “kurdu lapsa” no Turcijas. Neraugoties uz daudzajiem Zviedrijas valdības lūgumiem viņu izdot, Turcijas valdība to atteikusies darīt. Narkobarons tiek turēts aizdomās par līdzdalību sprādzienos, apšaudēs un slepkavībās. 

Septembra mēnesī bandu vardarbības rezultātā Zviedrijā ir gājuši bojā 12 cilvēki, kas ir augstākais rādītājs kopš 2019.gada. Vardarbīgo bandu problēma ir kļuvusi tik nekontrolējama, ka premjerministrs nolēmis aicināt armiju palīdzēt policijai cīņā pret noziedzīgajiem grupējumiem. 

 
Dalies ar rakstu:

Komentāri