Dalīties:

Zviedrijas pilsēta Sēdertelje, kas atrodas netālu no Stokholmas, nolēmusi ieņemt līderpozīcijas “klimatapzinīgu” un “ilgtspējīgu” ēšanas paradumu jomā.

Pilsētas domes kafejnīca, cenšoties atbalstīt uzņēmumus, kas attīsta ilgtspējīgu pārtiku, nesen pasniedza saviem apmeklētājiem meksikāņu tradicionālo ēdienu tako, kurā ierastās liellopa gaļas vietā bija saberzti kāpuri. Kā apgalvoja Sāra Seinga, pilsētas uztura menedžere, saberzti kāpuri garšojot tāpat kā vistas gaļa. Pusdienu viesi gan tika informēti par neparasto sastāvdaļu un varēja neēst, ja viņiem šāda izvēle šķistu nepievilcīga. Neilgi pirms tam kādā no pilsētas vidusskolām valsts TV filmēja skolēnus, kuri, pašiem nezinot, tika baroti ar tako, kas pagatavoti no kāpuriem.

Šī gada februārī Zinātnes nedēļas laikā Sēderteljē notika citi pārtikas eksperimenti, kuru mērķis bija “ierobežot ietekmi uz klimatu”. Piemēram, ikviens varēja nobaudīt inovatīvu kombināciju – mīksto saldējumu ar kraukšķīgiem miltu tārpiem.

Jāatzīmē, ka pirmo kukaiņu piedevu ES apstiprināja 2021. gadā, un 2023. gada janvārī pieņēma likumu, kas atļauj pārtikas produktos izmantot maltus kukaiņus. Centieni ieviest vēl vairāk uz kukaiņu bāzes ražotus pārtikas produktu turpinās. “Starptautiskā pārtikai un barībai paredzēto kukaiņu platforma” aktīvi lobē ES, lai kukaiņi un no kukaiņiem iegūti produkti tiktu izmantoti kā augstākā līmeņa barības vielu avots cilvēku uzturā un dzīvnieku barībā.

Dalies ar rakstu:

Komentāri