Dalīties:

“Nāve kristiešiem” un “Allāhs ir liels,” kliedza 25 gadus vecais marokānis, kurš pagājušā gada janvārī Alhesirasā, Spānijā, uzbruka ar nazi un nogalināja baznīcā priestera palīgu un ievainoja vēl četrus cilvēkus. 

Tas ir viens no piemēriem, ko savā ikgadējā ziņojumā minējis “Neiecietības un diskriminācijas pret kristiešiem novērošanas centrs” (OIDAC). 

Saskaņā ar Vīnē bāzētā institūta datiem naida noziegumu skaits pret kristiešiem gada laikā ir pieaudzis par aptuveni 50%. OIDAC centra dati liecina, ka visbiežāk sastopamie naida noziegumi ir vandālisms un dedzināšana. Tomēr kristiešus aizvien biežāk vajā ne tikai uz ielām, bet arī parlamentos un tiesu zālēs. Piemēram, “naida runas” likumprojekti, kuriem vajadzētu aizsargāt minoritātes no “naidīgiem materiāliem”, praksē bieži noved pie kriminālvajāšanas. Piemēram, Spānijā divi bīskapi tika saukti pie kriminālatbildības par baznīcas mācību par laulību un seksualitāti. 

Savā secinājumā OIDAC norāda, ka vispārpieņemtie reliģiskie uzskati “arvien biežāk tiek vērtēti kā “naida runa”. Galvenokārt tādēļ, ka tie atšķiras no liberālajiem uzskatiem par morāles jautājumiem, kas saistīti ar dzīvības aizsardzību, seksuālajām attiecībām, laulību vai ģimeni. 

Ja Latvijā turpināsies esošā politika, tad kristietības principi var kļūt par krimināli sodāmu naida runas paraugu. Šāda prakse jau ir manāma citviet Eiropā un drīz var nonākt arī līdz Latvijai.

Dalies ar rakstu:

Komentāri