Dalīties:

Eiropas Vides aģentūras (EVA) jaunajā ziņojumā, kas publicēts 18. decembrī brīdināts, ka ir “maz ticams” vai “ļoti maz ticams”, ka lielākā daļa ES vērienīgo klimata mērķu tiks sasniegti līdz 2030. gadam. 

Ziņojumā, kas tiek publicēts katru gadu decembrī, tiek uzraudzīts progress attiecībā uz 28 pamatrādītājiem, kas ietver klimata pārmaiņu mazināšanu, CO2 piesārņojuma novēršanu un bioloģisko daudzveidību. No tiem tikai piecus aģentūra uzskata par “ļoti ticamiem”, 15 tiek uzskatīti par “maz ticamiem”, bet pieci – par “ļoti maz ticamiem”, lai tos sasniegtu līdz desmitgades beigām. 

Ziņojums Briseles elitei ir nepatīkams pārsteigums, jo īpaši tādēļ, ka tas tika publicēts neilgi pēc tam, kad tika pieņemti un pabeigti gandrīz visi “Eiropas zaļā kursa” tiesību aktu elementi, kurus EVA ņēma vērā, izstrādājot plānu. 

Dalībvalstu nespēja veikt pasākumus, par kuriem tās vienojās, lai sasniegtu šos mērķus, var liecināt par nevēlēšanos uzņemties atbildību par Zaļā kursa negatīvo ietekmi uz darbavietām, ekonomikas izaugsmi un vienkāršo eiropiešu dzīves līmeni.

Dalies ar rakstu:

Komentāri