Dalīties:

 Zeļenskis parakstījis lūgumu par Ukrainas uzņemšanu Eiropas Savienībā

28.februārī Ukrainas prezidents parakstīja pieteikumu dalībai Eiropas Savienībā. Video paziņojumā Zeļenskis aicināja ES nekavējoties uzņemt Ukrainu ar jaunu īpašu procedūru, sakot: “Mūsu mērķis ir būt kopā ar visiem eiropiešiem un, pats galvenais, būt līdzvērtīgā stāvoklī. Es esmu pārliecināts, ka tas ir iespējams.”
Parasti uzņemšanas process ilgst vairākus gadus, bet Ukraina lūgusi izveidot jaunu, paātrinātu procedūru tās uzņemšanai savienībā. Šis solis norāda uz Ukrainas partneru nomaiņu, savu turpmāko attīstību saistot ar Rietumiem.
Jāpiebilst, ka Bulgārijas, Čehijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas un Slovēnijas prezidenti pirmdienas vakarā atklātā vēstulē aicinājuši ES dalībvalstis atbalstīt Ukrainu un nekavējoties tai piešķirt ES kandidātvalsts statusu, kā arī atvērt sarunas. Starp 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm ir dažādi viedokļi par ES iespējamo paplašināšanu, tomēr Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena ir pavēstījusi, ka Ukraina ir “viena no mums un mēs gribam viņus Eiropas Savienībā”.
Pievienojies Dieva Lauvas
Dalies ar rakstu:

Komentāri