Mūsu fiziskajai un garīgajai labsajūtai ļoti svarīgi ir regulāri uzturēt personisku saikni ar citiem cilvēkiem klātienē. Tomēr mūsdienās tas ne vienmēr izdodas, jo arvien vairāk cilvēku strādā no mājām, skatās dievkalpojumus tiešsaistē, saņem pārtikas produktus ar kurjeru mājās un saziņai izmanto soctīklus.
Arvien lielāka distancēšanās vienam no otra rada izteiktu vientulības sajūtu. ASV sabiedrības veselības galvenais speciāists Dr. Viveks Mērtijs sacījis, ka vientulība var izraisīt agrīnu nāvi no tādām slimībām kā insults, sirds slimības un demence. Savukārt vairāku grāmatu autors Džastins Ērlijs uzskata, ka “draudzība jāsaprot nevis kā greznība, bet gan kā nepieciešamība, lai dzīvotu labu dzīvi fiziski un garīgi.” Viņš iesaka regulāru tikšanos ar vieniem un tiem pašiem cilvēkiem aptuveni reizi nedēļā, piemēram, apmeklēt mājas grupu vai ieplānot tikšanos ar draugiem, tāpat arī dalīties ar saviem noslēpumiem.
Eksperti apgalvo, ka sociālie mediji un viedtālruņi var būt lielākais šķērslis veselīgām attiecībām. Radioloģe Dr. Nikola Safīra saka, ka receptori mūsu smadzenēs, kad mēs tālrunī ritinām īsos video un saņemam “patīk”, reaģē un rada labsajūtu. Taču tas ir īslaicīgi, un mēs ieprogrammējam smadzenes uz šādām reakcijām no ekrāna.
Labs piemērs tam, kā cīnīties ar vientulību, ir ebreji. Dens Senors, bijušais ASV ārpolitikas padomnieks norāda, ka izraēliešus vieno regulāri ebreju rituāli, piemēram, iknedēļas sabats. “Ja piektdienas vakarā iesiet garām jebkurai mājai Izraēlā, jūs redzēsiet, ka neatkarīgi no tā, vai tie ir sekulāri vai ļoti reliģiozi ebreji, viņi visi dara vienu un to pašu.” Papildus rituāliem jau agrā bērnībā izraēliešiem tiek ieaudzināta patriotisma izjūta, kurā viņi izjūt piederību kaut kam lielākam par viņiem pašiem. “Visa sapratne par dzīvi Izraēlā ir saistīta ar kopību,” saka Senors, “nevis tikai ar to, ko tu veiksmīgi vari izdarīt viens pats”. Tādēļ ASV, kur daudz cilvēku cīnās ar vientulību, eksperti iesaka nolikt telefonus un dot priekšroku personīgām attiecībām.